Як мешканці Краматорська можуть отримати компенсацію за пошкоджене житло: основні відповіді на запитання

У Краматорську, який періодично страждає від російських ракетних обстрілів, однією з найактуальніших проблем стало зруйноване житло. В цьому матеріалі журналісти “Pro100Media Краматорська” відповідають на головні питання, що хвилюють мешканців міста: як отримати компенсацію за знищене та пошкоджене житло, які кроки потрібно зробити та які документи підготувати. Ми розглянемо процедуру подання заявок і пояснимо основні вимоги та терміни для отримання виплат.

Хто може отримати допомогу?

Громадяни України, які є власниками житла, замовниками будівництва, володіють майновими правами на незавершене будівництво, інвестували або фінансували будівництво, є членами житлово-будівельних кооперативів, що викупили житло, але не оформили право власності на нього, а також спадкоємцями зазначених осіб.

На які види житла можна отримати компенсацію?

Компенсації за майно, визнане зруйнованим, можуть отримати як мешканці квартир, так і власники будинків.

Як подати заяву?

При подачі заяви у паперовій формі уповноважена особа заповнює заяву, роздруковує її та передає на підпис отримувачу компенсації, видає йому примірник із зазначенням реєстраційного номера заяви та цифрового коду.

С собою також треба мати: Копію документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус.

Копію одного з передбачених Податковим кодексом України документа з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім випадків, коли постраждалим є іноземець, особа без громадянства або особа, яка через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку та повідомила про це відповідному органу контролю і має відмітку в паспорті громадянина України) (крім іноземців та осіб без громадянства).

Нотаріально завірені копії документів, що підтверджують наявність права власності у постраждалого на житло на момент подання заяви про проведення обстеження житла.

При подачі заяви на отримання компенсації за зруйноване житло через Дію треба:

пройти аутентифікацію в застосунку Дія;

відкрити рахунок зі спеціальним режимом використання в одному з банків України;

обирати в Дії послугу “Компенсація за знищене майно”;

подати в Дії заяву;

отримати автоматичне повідомлення про реєстрацію поданої заяви та про початок її розгляду;

забезпечити доповнення запитуваної інформації в Дії.

Де подати заяву в Краматорську?

Прийом заяв продовжується. Заявку можна подати в застосунку чи на порталі Дія або в паперовому вигляді у ЦНАПі (вул. Богдана Хмельницького, 😎.

На сайті https://erecovery.diia.gov.ua в розділі магазини-учасники можна знайти партнерів програми, в яких у Краматорську можна придбати будівельні товари та послуги.

За консультаціями звертайтесь (тільки для мешканців Краматорської громади):

📌вул. В’ячеслава Чорновола (Маяковського), 24, кабінет 1.

▪️з понеділка по пʼятницю, з 9 до 17 години;

▪️у суботу з 8 до 12 години.

☎️ Телефон для довідок — 050-425-0999.

Допомогу від держави можуть отримати власники як пошкодженого, так і повністю зруйнованого житла. ТОМУ ВАЖЛИВО! При подачі заявок треба чітко визначитись, до якої категорії ви відноситесь і саме за нею подаватись.

Як надається компенсація за зруйноване житло?

Компенсація за знищене житло здійснюватиметься шляхом надання:

грошей для будівництва будинку садибного типу, садового або дачного будинку; житлового сертифіката.

Виплата грошової компенсації здійснюється шляхом перерахування коштів на банківську картку (картковий рахунок у банку) отримувача компенсації. Грошові кошти за знищене житло надаються для придбання продукції для проведення будівельних робіт.

 Житловий сертифікат використовується для придбання квартири, іншого житлового приміщення, будинку садибного типу, садового або дачного будинку. Житло можна придбати в будь-якому населеному пункті України, крім окупованих територій та громад в зонах ведення бойових дій.

Коли я отримаю виплати?

Строк розгляду заяви на отримання компенсації за зруйноване житло не має перевищувати 30 календарних днів з дня її подання.

Пріоритетне право на отримання компенсації за знищене житло мають:

учасники бойових дій, люди з інвалідністю внаслідок війни;

мобілізовані від 24 лютого 2022 року;

багатодітні сім’ї;

особи з інвалідністю I та II груп.

Скільки разів я можу отримати компенсацію?

Грошова компенсація є одноразовою. Повторна виплата коштів не допускається.

Чи можуть мені відмовити у наданні послуги?

Вам буде відмовлено, якщо: Будуть встановлені обставини, що свідчать про подання постраждалим документів, що містять неправдиву інформацію У разі повторного подання заяви постраждалим, якому раніше було виплачено грошову компенсацію або який вже включений в подання до Мінреінтеграції Також не можуть отримати компенсацію: особи, до яких застосовані санкції; особи, які мають судимість за вчинення кримінальних правопорушень проти національної безпеки України; спадкоємці житла, яке належало особам, про яких  зазначено вище.

Скільки краматорців вже отримали компенсацію?

За даними Краматорської міської ради, станом на 21 липня прийнято 1615 позитивне рішення на загальну суму — 134 582 740 грн. Максимальна сума компенсації в такому разі може становити 350 тис. грн за пошкоджену квартиру та 500 000 грн за приватний будинок.

Усього в Краматорську відповідною комісією розглянуто та ухвалено 31 позитивне рішення на загальну суму — 46 725 728 грн.