опалювальний сезон

Витрати на опалювальний сезон, котельні, генератори, “пункти незламності”: як Донеччина готова до зими

Донецька область готова до опалювального сезону на 90% відсотків. Вже підготовлені до сезону понад чотири тисячі об’єктів. У 10 громадах не буде опалення.

Про це на брифінгу повідомила заступниця директора департаменту житлово-комунального господарства Лариса Гусева.

Планують підготувати 5421 об’єкт, з них 4869 підготували:

  • житлові — з 4386 будинків готові 3904;
  • соціальна сфера — з 473, готові 458;
  • котельні — з 334, готові 290;
  • об’єкти водопостачання — з 217 готові 208.

Як розпочнеться опалювальний сезон на Донеччині

За даними Гусевої, запуск централізованої системи опалення планують в 14 громадах. Цього року додалось місто Селидове, де до 1 грудня плануємо поставити модульні котельні.

Вона нагадала, що опалення буде в Іллінівці, Дружківці, Миколаївці, Костянтинівці, Краматорську, Новодонецькій громаді, Кураховому, Олександрівці, Слов’янську, Білозерську, Мирнограді, Покровську.

Лариса Гусева зазначила, що ще в 11 громадах буде часткове опалення – об’єктів соцсфери, медичних закладів та деяких будинків, які зможуть підключити.

Де у Донецькій області не розпочнеться опалювальний сезон

Заступниця директора департаменту житлово-комунального господарства розповіла, що без опалення в регіоні буде 10 громад, які розташовані поблизу зони бойових дій, зокрема, Бахмут, Часів Яр, Авдіївка, Торецьк. Там зруйновані газо- та електромережі. Там людей забезпечують буржуйками, пелетами, опаленням вугіллям.

Нині 35 громад Донеччини на території підконтрольній Україні та загалом з урахуванням тимчасово окупованих територій їх 44.

З 35 громад області:

  • 14 буде опалювались;
  • 10 не будуть опалюватись;
  • 11 будуть опалюватись частково.

Котельні

Лариса Гусева каже, що торік в області працювали 289 котельних, цього року їх на 45 більше — 334. Це в основному модульні котельні для соцсфери та пунктів незламності.

Кошти

Заступниця директора департаменту житлово-комунального господарства розказала, що в цьому році планують витратити на підготовку 5 421 об’єкту у 312,4 млн грн – це кошти підприємств та місцевих громад. Вже витратили 281 млн.

“Розраховують, що на 1 жовтня буде 100% готовність. Окрім котельних, бо в Селидовому встигнуть лише до 1 грудня. Кілька модульних котелень отримає Новодонецька громада”, — каже Гусева.

Генератори

Лариса Гусева уточнила, що за пів року область підготувала 566 генераторів для об’єктів критичної інфраструктури. Потрібно ще 199 генераторів, з них 88 для громад, де бойові дії, і 111 для об’єктів критичної інфраструктури. Їх купують місцеві громади. Міністерство відновлення обіцяє, що всі ці 111 Донеччина отримає до зими.

“Пункти незламні”

У Донецькій області облаштовані 207 “пунктів незламності”, розповіла Гусева, це достатня кількість за даними громад. Всі пункти незламності забезпечені генераторами, технікою, запасами продуктів.

“Ми займаємось, що всі пункти незламності були із централізованим опаленням. Нових відкривати не плануємо, це достатня кількість”, — зауважила вона.

Нагадаємо, обласна влада на Донеччині досі не має відповіді від уряду, чи буде працювати державна програма забезпечення дровами жителів регіону. В області 10 громад взагалі не матимуть централізованого опалення цієї зими. Люди вже подали заявки на понад 78 тисяч кубометрів деревини.