Вистояли, тренують та шукають фермерів: як сьогодні працює кінно-спортивний клуб «Аллюр» у прифронтовому Слов’янську

Кінно-спортивний клуб «Аллюр» у Слов’янську продовжує працювати. Роботу відновили у липні цього року. З 40 коней залишилось 5, інших довелося віддати «у добрі руки за кордон», розповіла журналістам «PRO100MEDIA» Світлана Тверськова.

«Припинили роботу у 2022 році. Не було чим годувати, довелось вивезти. Тому що 40 голів, ми не змогли б прогодувати. Було дуже важко розставатися, бо з ними прожили 20 років, нам би у 2022-му році був би 21 рік. Ми планували грандіозний концерт, виставу», – розповідає Світлана.

Світлана пригадує торік на початку червня, ризикуючи життям, їздила до фермерів по сіно для улюбленців.

«Ми сиділи до останнього, ми ж у 2014 році витримали, я планувала, що  зможемо перестояти. Вирушили звідси, коли бойові дії були вже дуже близько, біля Богородичного. Всі мої фермери були в окупацією, ті хто нам корм привозив. І я зрозуміла, що 40 голів прокормити буде нічим, до останнього їздила у Лиман за тирсою на підстилку. Тварини без цього не можуть», – пригадує директорка кінно-спортивного клубу «Аллюр».

Наразі у кінно-спортивному клубі приймають відвідувачів тільки по запису. Приходять дорослі з дітьми, ті, хто добре знав це місце або ті, хто шукає релаксу та відпочинку. У разі повітряної тривоги, є де заховатись.

 «Приходять ті, хто нас добре знав. Кажуть, що якщо «Аллюр» працює, все буде добре», – говорить Світлана.

На базі кінно-спортивного клубу «Аллюр» часто проходили турніри та змагання, зокрема Відкритий Кубок Донецької області з кінного спорту (подолання перешкод та виїздка). Раніше у Слов’янську тренувалися спортсмени, адже це не тільки клуб, але й школа кінного спорту. Тут виховали не один десяток професійних вершників.

Тепер тренують спортсменів у Києві та Дніпрі, де  знайшла тимчасовий прихисток обласна школа кінного спорту, сучасного п’ятиборства та тріатлону. На День незалежності у Дніпрі провели чемпіонат Донецької області, приїхали учасники з 5-ти областей.

«У  Києві та Дніпрі орендуємо коней. Є один наш кінь, а так здебільшого орендуємо. В Україні 13 учнів. Інші за кордоном. Вони займаються там у приватних клубах, ми їм пишемо програму занять, вони займаються. Вік від 8 до 18 років», – розповідає Світлана

Директорка кінно-спортивного клубу «Аллюр» мріє, що вдома теж вдасться відновити тренування спортсменів. Поки займається вирішенням нагальних проблем, зокрема Світлана шукає фермерів, у яких зможе придбати сіно та солому для коней.

«Якщо є фермери, які мають сіно або солому і по розумній ціні, я готова купити, але не за 7 тисяч гривень за тону, не за всі гроші світу».

Якщо можете допомогти: підказати такого фермера чи продати сіно, дзвоніть: 050 534 81 11

Для запису на прогулянку чи верхову їзду дзвоніть за номерами:

050 131 86 65

050 534 81 11