Вимагав гроші за зняття з військового обліку: у Добропіллі затримали голову ВЛК

У Добропіллі затримали голову ВЛК за вимагання з військовозобов’язаного, чоловіка з інвалідністю ІІІ групи, зняття з військового обліку.

Про це повідомляє Прокуратура Донецької області.

“У квітні 2024 року чоловік, який має ІІІ групу інвалідності, прийшов до медичного закладу у Добропіллі для проходження військово-лікарської комісії. Частина лікарів за своїм фахом визнала його придатним до військової служби”, — йдеться у повідомленні.

У прокуратурі додали, що для отримання остаточного висновку військовозобов’язаний звернувся до голови комісії, котрий є хірургом лікарні. Лікар пообіцяв визнати чоловіка непридатним до служби через відсутність одного з внутрішніх органів.

За даними слідства, голова ВЛК першого відділу Покровського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки запросив у військовозобов’язаного 1000 доларів США, за зняття з обліку.

Лікаря затримали 16 травня під час одержання 40 тисяч гривень. Вирішується питання щодо повідомлення йому про підозру та обрання запобіжного заходу за ч. 3 ст. 368 КК України (вимагання та одержання неправомірної вигоди службовою особою).