Використовують елітні підрозділи: скільки російських військових залучені у боях біля Часового Яру

Близько 25 тисяч російських військових залучені у боях неподалік Часового Яру. Серед них — елітні військові підрозділи армії РФ та мобілізовані із псевдореспублік.

Про це в ефірі “Суспільне. Студія” розповів начальник пресслужби 26 артилерійської бригади Олег Калашніков.

Які російські війська залучені в боях біля Часового Яру

За його словами, місто досі залишається пріоритетною ціллю для окупаційних військ. Безпосередньо задіяні в штурмових діях — до 25 тисяч російських військових.

“Вони задіюють всі свої наявні сили та ресурси для того, щоб хоч щось досягти. Але, я вважаю, що ворог тут буде посилювати своє угруповання, тому що Часів Яр є важливим у їх планах. Резервів у них особливих немає, але боєздатність свою вони поновлюють за рахунок мобілізаційного резерву з псевдореспублік та російської території.”

Штурмові дії росіян тривають у районах сіл Іванівське та Богданівка. Калашніков каже, росіяни використовують тут елітні підрозділи, аби посунути Сили оборони із зайнятих рубежів.

“Якщо взяти Іванівське, тут задіяна їхня 83 окрема десанто-штурмова бригада, 102 мотострілецький полк. А якщо взяти напрямок Богданівки, то тут можемо спостерігати підрозділи 98 повітряно-десантної дивізії.”

Як окупанти ходять на штурми українських позицій

Останнім часом росіяни атакують позиції Сил оборони штурмовими групами з підтримкою бронетехніки, розповів Олег Калашніков. На деяких ділянках фронту кидають в бій лише піхотинців.

“Застосовують “панцерники”, танки, і також бойову броньовану техніку, щоб висаджувати десант і підтримувати піхоту. До цього, можемо сказати, вони більше використовували саме піхоту, а техніку навпаки, тримав на другій лінії зіткнення. Але на деяких ділянках, як і раніше, використовують “живі хвилі”.

Активність армії РФ на цій ділянці фронту Калашніков пов’язує з тим, що на фронт надходить допомога від західних партнерів.

“Їм і потрібна пауза, однак вони хочуть максимально для себе використати вікно можливостей, поки допомога партнерів сюди ще надходить. Намагаються найбільше для себе досягти, поки ми не почали їх більш якісно зупиняти.”

Чи отримують Сил оборони військову допомогу від партнерів

Боєприпасів для відбиття російських атак на позиціях неподалік Часового Яру стає більше, розповідає Олег Калашніков.

“Наших пострілів стає більше. Ми краще починаємо знищувати ворога, коли він тільки скупчується перед атакою. Це вже починає впливати на полі бою, з позитивом для нас,” — розповів пресофіцер.