“Все померзло, треба пересаджувати”. Жителі деокупованого села Студенок отримали теплиці та насіння

Теплиці, бочки для води, добриво та насіння отримали 150 родин із деокупованого села Студенок, що розташоване на межі Донецької та Харківської областей. Допомогу місцевим жителям надав Міжнародний комітет Червоного Хреста в Україні.

Про це повідомляє Суспільне.

Фахівець Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні Павло Махнюк розповідає, отримати такі набори можуть сім’ї, дохід яких не перевищує 7 тисяч на одну людину.

Також, за його словами, жителі населених пунктів, що постраждали під час бойових дій, можуть отримати фінансову допомогу на розвиток тваринництва.

“Це аграрна програма, націлена на підтримку місцевого населення, що постраждало в наслідок бойових дій, і не має змоги повністю забезпечити свої мінімальні потреби. Є, до прикладу, фінансові гранти на купівлю домашньої худоби, птахів або кормів для них. Ми сподіваємось, що це допоможе місцевому населенню відновити фінансову стабільність та забезпечити себе та свої родини продуктами у цей складний час”, — зазначив Павло Махнюк.

За словами Махнюка, набори для аграріїв, які привезли цього разу, це:

  • теплиця 3 на 10 метрів,
  • бак на 500 літрів й агроволокно,
  • система крапельного зрошування для теплиці,
  • добрива, насіння різних овочів.

Місцевий житель Сергій Яровий розповідає: цього року частина висаджених овочів — померзла.

“То затопить дощами, то ще щось. Зараз, може, хоч дочекаємось врожаю якогось. Будемо самі встановлювати, дай Бог, зберемо”, — говорить чоловік.

Отримати набір також прийшла місцева жителька Олена Компанієць.

“Нам привезли дуже гарну допомогу, будемо вирощувати, будемо дбати. Огірки, помідори будемо саджати. Складно нам, тим паче в цьому році, тому що були заморозки, все померзло, треба пересаджувати”, — ділиться жінка.

Допомогу від благодійників отримали 150 сімей.

Село Студенок три місяці було під російською окупацією, звільнили його українські військові у вересні 2022 року.