Володимир Коцаренко: “Все буде добре – щастя повернеться на цю благословенну землю!”

Краматорчани, які знаходяться в евакуації, сумують за рідним містом. Але вірять, що все буде добре.

Своїми почуттями та думками поділився у Фейсбуці відомий краєзнавець Володимир Коцаренко після перегляду фото із зображенням улюбленого краматорчанами Сада Бернацького.

“Не знаю, що, на думку автора, було найголовнішим у сюжеті цього гарного фото. Воно з Саду Бернацького. Звичайно, кожен може висловити особисту думку щодо свого враження. Як на мене, на знімку прекрасно сприймаються і дерева, і лавочка, і…

Так, ота Гора, що занурена у серпанок Часу. Ота Гора, яка була свідком всієї історії нашого міста – від кочовиків, пікетів запорожців і будівництва водяного млина на Дальній Біленькій до будівництва Азовської залізниці, виникнення тут півстанції Краматорська, появи Адельмана, а далі – епохального будівництва Конрадом Гампером механічного заводу… Сиву давнину, XVIII, XIX, XX століття – все пам’ятає Гора!

Її бентежить сьогодення… Що буде далі? – нас вона питає. Ми ж переконані лише в одному: розтануть сніги, потечуть вони струмками до стародавнього Тору, заблищить привітне сонечко, зеленню вкриються дерева і прийдуть до лавочки закохані, прийде молоде подружжя з донечкою, посидять у затишку старенька з чоловіком – перше побачення у парку пригадають… Всі вони будуть милуватися Твоєю вічною красою. Що буде далі, питаєш? Все буде добре – щастя повернеться на цю благословенну землю!”.