пожежа

Вогнем знищено близько 570 га лісу на Донеччині протягом тижня (відео)

Впродовж тижня рятувальники Донеччини ліквідували 15 пожеж в природних екосистемах, внаслідок яких було знищено близько 570 га лісу.

Про це повідомляє Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) у Донецькій області.

На початку минулого тижня ворог обстріляв околиці Лиманщини, внаслідок чого виникло 5 осередків пожежі хвойного лісу на території Державного підприємства «Лиманський лісгосп». На місці обстрілу було розгорнуто штаб з ліквідації надзвичайної ситуації, разом з цим піротехнічні розрахунки проводили обстеження території на наявність вибухонебезпечних предметів, аби запобігти загибелі та травмуванню серед особового складу. Для проведення аеророзвідки було залучено відділення сектору БПЛА. Понад 10 годин вогнеборці спільно зі співробітниками лісництва й представниками силових структур боролися з вогняною стихією та ліквідували пожежу на загальній площі 470 га.

Протягом тижня рятувальники й працівники ДП «Лиманський лісгосп» створювали мінералізовані смуги задля запобігання розповсюдження вогню, а також забезпечували цілодобове чергування на околицях населених пунктів, які межують з лісами, аби вчасно реагувати на надзвичайні події.

Крім того, з 6 травня особовим складом Головного управління було ліквідовано 14 пожеж в природних екосистемах на території Краматорського району. Загальна площа пожеж склала близько 100 га.

Наразі рятувальники продовжують моніторити ситуацію, проводячи аеророзвідку території Лиманського лісгоспу для виявлення можливих осередків пожежі. Загрози населеним пунктам немає.