Вісім років тому Краматорськ обстріляли російські «Смерчі»

Окупаційні війська Росії 10 лютого 2015 року скоїли терористичний акт проти українського народу. У Краматорську пролунали дві серії вибухів з інтервалом у 30 хвилин. Причиною був ракетний обстріл із великокаліберних систем залпового вогню.

Обстрілів зазнав Краматорський аеродром та житлові квартали міста. Відповідно до даних Донецької ОДА, під час цього обстрілу загинули 17 осіб (9 з яких військові), 64 особи (з яких 5 дітей) доставлено в лікарні. Пошкоджено 41 будівлю.

На вулицях можна було бачити розтрощені будинки, розбиті шиби, де-не-де поранених і тіла загиблих. Для більшого ураження цивільного населення російські терористичні війська застосували заборонені міжнародними конвенціями касетні боєприпаси.

Одна з таких касет вибухнула на подвір’ї місцевої школи, де якраз гуляла мама з дитиною… Інша російська ракета вибухнула на центральному бульварі, вбивши молоду жінку, яка вийшла по продукти. Ще одна з касет пробила дах житлового будинку і розірвалась усередині квартири пенсіонерів. Літню жінку від загибелі врятував тонометр, заради якого вона за хвилину до вибуху пішла в сусідню кімнату. На всіх вулицях міста можна було побачити хвостовики російських ракет, що стирчали з припорошеної снігом землі. Завмерши після такого шоку, місто просто «зірвалось» звуками «швидких» та автомобілів МНС.

Внаслідок обстрілу також загинули 9 військовослужбовців ЗС України: Євген Бушнін, Володимир Глубоков, Віктор Дев’яткін, Володимир Довганюк, Денис Жембровський, Михайло Ілляшук, Сергій Хаустович, Ігор Шевченко, Сергій Шмерецький.

Одразу у всіх фейкових новинах ОРДЛО почали звучати розповіді про український слід обстрілу міста. А на вулицях Краматорська можна було побачити й почути засланих провокаторів, які розповідали, як вони нібито «бачили, і знають навіть командирів батарей РСЗВ Збройних Сил України», що обстріляли Краматорськ. Та це не дуже вплинуло на простих людей. Сотнями вони приходили до міської лікарні, де лежали поранені, й приносили ліки, здавали кров, давали гроші на лікування. І чітко усвідомлювали, хто вдіяв цей злочин.

Цей підступний обстріл населеного пункту є актом помсти російських військ за шалені втрати під час штурму Дебальцевого, яким вони намагались викликати ненависть у місцевого населення до української армії.

“Від початку широкомасштабної агресії рф проти України сталося чимало куди страшніших трагедій, які вкотре підтверджують, що росія — головна світова держава-терорист, а тероризм, це той злочин проти усього людського, який не має строків давності. Та покарання — обов’язково буде справедливим. Ми завжди пам’ятатимемо біль, який пережив Краматорськ того лютневого дня”, – зауважили в Краматорській міській раді.