Відродила розпис шовку після війни: історія майстрині з Краматорського району

Світлана Рибалко — родом зі Словʼянська. Вже понад 18 років вона створює розмальовані шовкові хустки, шарфи та одяг. Познайомилася вона із технікою розпису шовку коли мешкала в Донецьку. Проте, після початку окупації міста у 2014 році, Світлані разом з чоловіком та дітьми довелося переїхати в Ірпінь.

Про це повідомляє Донецька обласна державна адміністрація.

«Потроху я повернулася до своєї справи й ми почали все з нуля», – ділиться Світлана Рибалко. Свої перші вироби Світлана дарувала подругам та батькам, але згодом, за рекомендаціями друзів, у майстрині почали замовляти хустки містяни. Через деякий час майстриня вже розписувала хустки, шарфи, палантини, туніки та гобелени з унікальними малюнками.

Коли почалося повномасштабне вторгнення, родині Світлани знов довелося переїжджати. Згодом, після звільнення міста українськими військовими, Світлана повернулась й відновила своє ремесло.

Зараз жінка має власний блог та онлайн – крамницю, виготовляє вироби у техніці батик та продає їх по всьому світу: Польща, Іспанія, Німеччина, Велика Британія, США, Мексика, Сінгапур.

«Для розпису можна використовувати різні тканини: бавовну, вовну, шовк або синтетику. Час виготовлення виробів залежить від складності малюнку, методу розпису та розміру тканини: від 20 хвилин до трьох тижнів», – розповідає Світлана Рибалко.

«Не зважаючи на те, що шовк ніжний та делікатний, це дуже міцний матеріал, такий, як наш український народ – сильний, незламний нескорений», – каже Світлана.