Більшість користувачів послугами “Управляючої компанії “Ладіс”, а це 70% – не сплачують за обслуговування житла та прибудинкових територій. Ці борги можуть стати причиною відключення ліфтів. Управляюча компанія вже й сама має заборгованість за електроенергію, бо абоненти не платять за надані послуги. Таку відповідь отримали журналісти “Pro100Media” від підприємства на інформаційний запит.
“Борги перед постачальником за електроенергію у УК “Ладіс” вже є, більш того вже отримано листа-попередження від РЕМ відносно відключення будинків від електропостачання ліфтів та освітлення місць загального користування”, – про це йдеться у відповіді на запит. Точної дати зупинення ліфтів немає.
Нещодавно Кабмін скасував мораторій на відключення боржникам води, світла й тепла, а також уряд повернув нарахування пені за заборгованість за житлово-комунальні послуги. Ця постанова не розповсюджується на зони бойових дій. В Управляючій компанії журналістам “Pro100Media” повідомили, що мораторій продовжує діяти у Краматорську, втім є певні нюанси.”
“Мораторій на відключення боржників від послуги та нарахування пені на території нашої області продовжує діяти. Тобто закон не дозволяє нараховувати пеню та зупинити надання послуги. Але не забороняє обслуговуючий організації звертатися з судовими позиками до боржників”.
І судові позови вже готуються. Не стягуватимуть у судовому порядку борги тільки з ВПО, які надали необхідні документи “Ладісу” і підтвердили свій статус, а також з деяких категорій громадян, що виїхали за кордон. Втім платити все одно доведеться.
Попри заборону на відключення послуг – роботу ліфтів, все ж таки, можуть зупинити.
“Послуги по обслуговуванню будинків ми не можемо припинити, тобто є обов’язкові послуги від яких залежить життєдіяльність будинку, але ліфти це тільки складова частина послуги і це може бути вимушена міра”, – зазначили в ТОВ “Управляючій компанії “Ладіс”.
Значна частина краматорців виїхала з міста, тож послугами “Ладісу” не користується. Однак відмовитись, наприклад, від оплати за користування ліфтів, один мешканець будинку фактично не може. В Управляючій компанії пояснюють чому:
“Оплата роботи ліфта – це окрема стаття тарифу. Якщо ліфт у будинку працює, плата за послугу нараховується всім абонентам. Відмовитися від послуги мешканці можуть лише одноголосно ухваливши рішення з цього приводу, тоді ліфт буде зупинено і за послугу з електрозабезпечення, техобслуговування та диспетчеризації ліфта буде зроблено перерахунок”.
На обслуговуванні у підприємства знаходяться 818 житлових будинків загальною площею 2210418,81 м. кВ. Роботи з їхнього обслуговування та підтримання порядку на прибудинкових територіях проводяться. Щоденно працюють двірники, слюсарі, зварювальники, водії спецтехніки, робітники аварійних бригада, – зазначають у компанії. Але якщо ситуація з платіжками залишиться на тому ж рівні, то вже найближчим часом коштів для усунення аварій на внутрішньобудинкових теплових мережах не буде, так само, як і для ремонту дахів чи водопровідних мереж. Крім того не буде чим розрахуватися за електрику, і як наслідок – відключать ліфти.
Залиште коментар
Розгорнути ▼