Ваучер на навчання – реальний шанс здобути професію чи підвищити кваліфікацію

Питання конкурентоспроможності на ринку праці завжди актуальне, адже успішність кожного залежить від готовності до саморозвитку та самовдосконалення.

Донецька обласна служба зайнятості пропонує скористатися програмою видачі ваучерів на навчання, які дають змогу пройти перепідготовку за робітничими професіями, отримати спеціалізацію, підвищити кваліфікацію в закладах освіти чи безпосередньо у роботодавця.

Навчання проходить за затвердженим переліком, який налічує 70 професій та спеціальностей zakon.rada.gov.ua

Громадяни, які мають професійно-технічну чи вищу освіту, можуть отримати від служби зайнятості ваучер та підвищити свій професійний рівень. Наприкінці минулого року було розширено доступність програми для громадян, які не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні.

Ваучером на навчання можуть скористатись:

• особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років;

• особи, звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служ-би), у зв’язку із скороченням чисельності штату або за станом здоров’я (до досяг-нення ними пенсійного віку);

• особи, звільнені з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони (до досягнення ними пенсійного віку та за умови звернення протягом трьох років з дня звільнення);

• внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності підходящої роботи;

• особи з інвалідністю за відсутності підходящої роботи;

• особи, які у період дії воєнного стану в Україні отримали поранення внаслідок військової агресії;

• громадяни, які були позбавлені особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.