В ЗСУ розповіли чи є загроза для Слов'янська та Краматорська

В ЗСУ розповіли чи є загроза для Слов’янська та Краматорська

Ворог використовує елітні підрозділи для штурму українських позицій в районі Часового Яру.

Російські війська продовжують тиснути на Бахмутському напрямку, застосовуючи підтримку з неба, заявив в ефірі телемарафону керівник прес-служби 26 артилерійської бригади Збройних сил України Олег Калашніков, повідомляє УНІАН.

“Ситуація дійсно дуже непроста, вкрай складна. Безперервні штурмові дії нашого ворога, підкріплені вогневим ураженням як ствольної артилерії, так і збільшилася кількість використання ворогом авіаційних бомб. І ворог їх скидає не лише на населенні пункти, а й на наші укріплені позиції. На сьогодні ситуація досить гаряча”, – сказав Калашніков.

Речник також додав, що головною ціллю ворога на цьому напрямку є населений пункт Часів Яр, до якого російські війська нині намагаються підійти. 

“Ситуація навколо Часового Яру вже не перший день досить складна, напружена. Це є головний акцент для ворога в його штурмових бойових діях. Він намагається продавити нашу оборону, щоб вийти саме на Часів Яр, який є своєрідними воротами до Слов’янсько-Краматорської конгломерації”, – пояснює Калашніков.

За словами речника, ворог не має проблем у людському ресурсі на цьому напрямку. Для штурмів він використовує як мобілізованих, так і елітні підрозділи. 

“Це підрозділ 98-ї повітряно-десантної дивізії, окрема 10 штурмова. Їх підтримують також піхотні підрозділи, як контрактних, так і територіальних військ. І ми можемо спостерігати дуже багато добровольчих угрупувань. Тобто досить таки значна сила дії на цьому напрямку. Ворог частину підрозділів перемістив з Авдіївки на наш напрямок, також ми постійно спостерігаємо, що коли ворог зазнає втрат, особливо в живій силі, він їх поповнює за рахунок мобілізаційного ресурсу проксі-республік “ДНР” чи “ЛНР”, – пояснив речник.

Ситуація на фронті залишається складною: що варто знати

Про загострення ситуації навколо Часового Яру напередодні повідомляли й аналітики Інституту вивчення війни. За їхніми словами, хоч РФ і має часткове просування на флангах, говорити про можливе оточення чи захоплення населеного пункту найближчим часом не варто.