Яка ситуація із захворюваністю на кір у Краматорську  

В Україні зафіксовано два випадки кору. Про це інформує МОЗ України. 

Обидві дитини – з однієї родини, одна з них раніше отримала першу дозу щеплення проти кору, друга не була вакцинована. Дітям надають усю необхідну меддопомогу, а тим, хто з ними контактував (всі контактні особи раніше щеплені), провели ПЛР-дослідження для виявлення кору (результати – негативні). За всіма ведеться медичне спостереження.  

Pro100media запитав у генерального директора Центру сімейної медицини №1 Краматорська Олександра Власенко, яка ситуація із захворюваністю на кір у Краматорську.  

За словами Олександра Власенко, у Краматорську поки що епідситуація з цим захворюванням спокійна.  

“У нас, в нашому місті, поки все добре. Захворювань на кір немає. Сподіваємося, що так буде і на далі.  

Але батькам потрібно відповідально ставитися до вакцинації. Тому що вацинація рятує життя і дійсно захищає дитину від важкої хвороби. 

У Краматорську вакцина від кору є. Це комплексна трикомпонентна вакцина “Кір-Паротіт-Краснуха”. Вона входить до Національного календаря щеплень і є безкоштовною. 

Перша доза вакцини дитині вводиться у 12 місяців. Потім проводиться ревакцинація у 6 років.  

Сімейні лікарі, педіатри, медсестри слідкують за щепленнями дітей. Але якщо з якоїсь причини дитині не зробили щеплення своєчасно, то зверніться до свого лікаря і вирішіть питання”. 

Що стосується побічних ефектів від вакцинації, то за словами лікаря, будь-яка вакцина може викликати побічні реакції. Здебільшого вони незначні (наприклад, біль в місці введення або субфебрильна температура) і проходять протягом кількох днів. Якщо ж вони не пройдуть на протязі 3 днів, то потрібно звернутися за консультацією до свого лікаря – педіатра чи сімейного.  

МОЗ нагадує, що інкубаційний період кору (період, коли симптоми ще не проявляються) становить 6-21 день. Потім проявляються симптоми: висока температура, головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), пронос та блювота. На 4-5 день хвороби з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. Хвороба із симптомами триває до 4 тижнів і більше! 

Кір небезпечний серйозними ускладненнями: пневмонією, отитом, енцефалітом (запаленням мозку) тощо, а також може призвести до інвалідності та смерті. Ліків проти кору не існує, проте захворюванню можна запобігти. 

Цифри 

За даними дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), з 2000 по 2016 роки смертність від кору знизилася на 79 %, отже, щеплення зберегли 20,3 мільйона дитячих життів у всьому світі.  

Високий рівень охоплення населення вакцинацією формує так званий колективний імунітет. Кір не поширюється там, де рівень охоплення вакцинацією не нижчий за 98 %. 

Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED).