евакуація дітей

В Торецькій громаді лишилось три дитини

В Торецькій громаді на Донеччині залишаються троє дітей, яких потрібно евакуювати разом з батьками чи представниками дитини. Всі троє — живуть в одній родині у селищі Щербинівка.

Про це розповів Суспільне Донбас начальник Торецької міської військової адміністрації Василь Чинчик.

“З початку активної фазі бойових дій на території громади перебували 9 368 дітей. І з цих дітей залишилось троє, які залежать від волі батьків, які не мають бажання евакуйовуватися”, — уточнив Василь Чинчик.

Це на 11 дітей менше, аніж було п’ять днів тому.

Начальник МВА зазначив, що наразі на батьків підготовлені відповідні клопотання на Нацполіцію та прокуратуру.

“Якщо батьки не проявлять свою батьківську позицію і відповідальність, враховуючи всі ті загрози, які існують, ми будемо змушені провести примусове вилучення і вивезти(дітей — прим. ред.) у безпечні регіони. Вони кажуть, що не хочуть полишати майно. Постраждати можуть діти через те, що вони тримаються за те своє господарство, свій будинок, який зараз розміщений в зоні активного обстрілу з боку ворога”, — розповів Василь Чинчик.

Він додав, що до родини неодноразово приїздили працівники поліції, служби з надзвичайних ситуацій, служба у справах дітей, начальник МВА, керівництво району та області.

“Ми приїжджали пояснювали. Були створені листи, в яких ми пояснювали, які блага цивілізації, вони(родина — прим. ред.) можуть отримати в разі евакуації з території населеного пункту, де вони зараз проживають. Враховуючи навіть оздоровлення, відпочинок за кордоном, навіть проживання за кордоном зі збереженням усіх соцвиплат гарантій та допомоги з боку гуманітарних штабів”, — розповів начальник адміністрації.

“Рішення зараз за суддями. Але я сподіваюсь, що таке рішення буде прийняте у найкоротші терміни й ми зможемо евакуювати цих дітей у примусовий спосіб”, — підсумував Василь Чинчик.