Другий рік поспіль Міжнародний день захисту дітей проходить в Україні в умовах воєнного стану. Сьогодні найважливіше, що треба зробити для дітей – це зберегти їх життя. Вже понад рік ворог вбиває дітей України. І досі залишається малеча у районах бойових дій, де небезпечно та щодня “прилітають” ворожі снаряди.
Про це в коментарі журналістам Pro100media розповіла Валерія Подорожко.
“Ми, дорослі, маємо врятувати дітей. Також
не менш важлива психологічна підтримка. Особливо для дітей, які постраждали під час війни, втратили своїх батьків, домівки, змогу навчатися, спілкуватися в соціумі. Це все має негативні наслідки для них, адже діти дуже вразливі й просто не мають змоги самі по собі справитися зі всіма цими бідами”,- пояснює Валерія.
Валерія працює в Головному управлінні національної поліції Донецької області. Вона разом зі своїми колегами допомагає діткам, які знаходяться на лінії розмежування.
“Допомагати дітям ми почали ще у 2019 році. Основною категорією визначили дітей з прифронтових районів. Ми розуміли, що в них дитинство проходить інакше: вже з 2014 року вони жили під обстрілами й потребували уваги та підтримки”,- розповідає вона.
Головне завдання пояснити дитині, що поліцейський – не ворог. Зараз діти взагалі не мають думки, що поліцейський – це ворог. В теперішніх умовах на Донеччині підтримка дітей полягає в іншому: поліцейські – це рятівники. Екіпажі “Білий янгол” евакуюють дітей з найгарячіших точок області, дбають про подальше їх розміщення у безпечних районах, постійно привозять гуманітарну допомогу, їжу та навіть подарунки від волонтерів. І це є той промінчик світла серед темряви, в якій опинилась малеча.
Вона додала, що допомагати дітям їх спонукає розуміння, що кожна дитина має право на щасливе і гідне життя. Але кількість дітей, що страждає від війни, дуже велика. Тому постійно є думки, що треба допомагати стільки, скільки маєш змоги, а краще – більше.
“Звісно, мотивують самі діти. Бачиш їх щирість, вдячність, безпосередність, посмішки та отримуєш нові сили”,- каже Валерія.
За її словами, в роботі поліцейського буває всяке. Але нажаль, найчастіше запам’ятовуються випадки саме трагічні. Це про біль, про горе, про втрати. Людські долі залишаються у думках назавжди. Особливо, коли це стосується дітей.
Поліцейська надала поради батькам – це вчасно евакуюватися. Це головне. А вже у безпеці дбати про дітей: піклуватися, бути поруч та підтримувати. Порада дітям – звертатись до батьків зі своїми труднощами.
День захисту дітей — національне свято, покликане привернути увагу громадськості до проблем дітей, яке відзначається в Україні щорічно 1 червня з 1998 року. Сьогодні в Україні триває повномасштабне вторгнення. Від російських атак майже кожного дня страждають маленькі українці.
За даними Офісу Генерального прокурора, за рік повномасштабної збройної агресії російських окупантів в Україні постраждали 1388 дітей. З них близько 500 – загинули.
За даними уповноваженого з прав людини, верифікованих дітей на території Росії станом на лютий 2023 року залишається понад 16 тисяч дітей. Йдеться про дітей, про яких є дані якого українського міста ці діти і де вони приблизно знаходяться на території РФ. Насправді ця кількість дітей набагато більша приблизно 150 тисяч незаконно вивезених до Росії українських дітей.
Міжнародний день захисту дітей був заснований в листопаді 1949 у Парижі. В Україні відзначається з 1998 року. Основною метою Дня захисту дітей є захист прав, життя і здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямків.
Залиште коментар
Розгорнути ▼