В Краматорську провели дослідження води, повітря, гамма-випромінювання та грунту

Краматорською районною філією Донецького обласного центру контролю та профілактики хвороб в серпні 2024 року здійснювався соціально-гігієнічний моніторинг за об’єктами довкілля: вода водоймищ, грунт, атмосферне повітря, зовнішнє гамма-випромінювання.

В Краматорську 2 постійних створи спостереження на річці Казенний Торець: створ в районі Саду Бернацького, що характеризує річку на вході в місто, і створ Ясногірівський, що характеризує річку на виході. Окрім річки Казенний Торець, в місті є водосховище селища Василівська Пустош, Маячківське водосховище, Веселовський ставок.

За санітарно-хімічними показниками досліджено 5 проб води вищеозначених водоймищ, зареєстровано 5 відхилень (100 %) по створах спостереження на річці Казенний Торець – створу в районі парку Сад Бернацького та створу Ясногірівський, водосховищу селища Василівська Пустош, Маячківському водосховищу, Веселовському ставку по сульфатах, сухому залишку, магнію, кальцію, біохімічному споживанню кисня за 5 діб, розчиненому кисню, рН, хлоридам.

За мікробіологічними показниками досліджено 5 проб води водоймищ, зареєстровано 5 відхилень (100%) по лактозопозитивних кишкових паличках по створу в районі парку Сад Бернацького, створу Ясногірівський, водосховищу селища Василівська Пустош, Маячківському водосховищу, Веселовському ставку.

Проведено 158 досліджень атмосферного повітря за санітарно-хімічними показниками, зареєстровано 14 відхилень (28,57 %) в зоні впливу автомагістралей на перехресті автомагістралей по вулиці В. Стуса та вулиці В. Чорновола, по вулиці Дружби по озону, на перехресті вулиці Паркової та бульвару Машинобудівників по азоту діоксиду, озону, пилу, сажі, на перехресті вулиць Паркової та Академічної по азоту діоксиду, озону,сажі, на перехресті вулиць О.Тихого та Центральної по фенолу, азоту діоксиду, озону ,сажі, пилу.

За санітарно-хімічними показниками досліджено 9 проб грунту, за мікробіологічними показниками досліджено 8 проб грунту, відхилень не зареєстровано.

Радіаційна ситуація в місті залишається стабільною. За серпень поточного року проведено 186 вимірювань зовнішнього гамма-випромінювання. Рівень гамма-фону в серпні 2024 року складає в середньому 0,14-0,15 мкЗв/годину в контрольній точці. Перевищень гранично-допустимих рівнів зовнішнього гамма-випромінювання в досліджених пробах зовнішнього середовища не зареєстровано.

Проведено 1 дослідження рівні шуму на території житлової забудови, без відхилень.