В «Карітас Краматорськ» згадали свій шлях підтримки мешканців міста під час війни

9 років війни: 365 днів після повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Сьогодні рік, як Україна бориться з загарбником, рік, як війна охопила кожного та змушує змінюватись. Благодійна організація «Благодійний фонд «Карітас Краматорськ»» уже багато років на варті та допомагає усім вам пройти цей складний шлях. Сьогодні в організації згадали як усе починалось.

Отже, Карітас Краматорськ є одним з благодійних фондів, який входить до мережі Карітас України, діяльність якого була розпочата у 2015 році з невеличкої команди, яка налічувала 8 осіб.

Взагалі БО «БФ «Карітас Краматорськ»» – це локальна благодійна організація, яка має за головну мету здійснення благодійної діяльності у інтересах суспільства й окремих категорій осіб.

Від початку Карітас Краматорськ був розташований у місці Краматорськ і надавав допомогу людям, які постраждали від АТО/ООС. А за період 2015 – 2023 років команда Карітас Краматорськ реалізувала понад 60 проєктів допомоги у 70 населених пунктів Донецької та Луганської областей, а з 2022 надає допомогу у Львівській області місцевим ВПО.

Фонд функціонує завдяки фінансовій та матеріальній підтримці міжнародних та національних донорів, та за час своєї праці, завдяки фінансуванню, Карітас Краматорськ надав допомогу на понад 60 млн. грн., а саме: паливні брикети, продуктові та гігієнічні набори, допомога на лікування, допомога на відновлення житла та інфраструктурних об’єктів громад, сільськогосподарські гранти.

Також Карітас Краматорськ надав людям можливість змінюватись, адже значні кошти було виділено на різні гранти, такі, як: розвиток сільського господарства (для 877 домогосподарств) на суму майже 10 млн. грн.; розвиток власної справи (для 63 осіб) на суму 1,3 млн. грн.; переатестація та здобуття нової освіти ( для 85 осіб) на суму майже 400 тис. грн.; розвиток громади на суму 921 тис.грн.. Та багато інших грантів.

“Ми чутово знаємо, що війна впливає на багатьох дуже негативно та іноді без психологічної допомоги людям важко впоратись. Карітас Краматорськ значну увагу приділяє саме психо-соціальній підтримці людей, адже надзвичайно важливо залишатись в ресурсі та бачити своє майбутнє, незважаючи на важкий час. Саме тому, за майже 9 років роботи фонду, було надано психо-соціальну підтримку для більш ніж 20 000 осіб. А окрім того, Карітас Краматорськ впровадив програму «Догляд дома», щоб покращити якість життя одиноких людей похилого віку та людей з інвалідністю, які потребують сторонньої допомоги”, – зауважили в Карітас Краматорськ.

Після початку повномасштабної війни росії проти України, було прийняте складне рішення перенести частину фонду у західну частину України, так Карітас Краматорськ опинився у місті Червоноград, де станом до тепер надає допомогу внутрішньо переміщеним особам, але інша частина фонду залишилась на Донеччині, де продовжує надавати допомогу людям, які страждають від російської агресії.

З початку повномасштабної війни до м. Червоноград перемістились понад 10 тис. ВПО, які потребували різноманітної допомоги. З травня 2022 по лютий 2023 було надано допомогу майже 7 тис. особам, які звернулись до нас за допомогою.

Зараз Карітас Краматорськ продовжує зростати і налічує команду з 61 осіб, які надають всебічну допомогу дорослим та дітям. Карітас зростає як масштабно, так і духовно. На даний час Карітас Краматорсь реалізує 4 проєкти, а саме: «Адвокація сталого надання соціальних послуг», «Багатосекторальна гуманітарна допомога у грошовій, натуральній формі, послуг та медичних ваучерів для покриття базових потреб, продовольчої безпеки, фізичного і психічного здоров’я і підготовки до зимування постраждалих від конфлікту осіб на сході України», «Продовження реагування на надзвичайні ситуації внаслідок війни в Україні», «Екстрене реагування на війну в Україні. Гуманітарна допомога вразливим особам в Україні».