Урядові гранти для бізнесу: нові можливості та спрощені умови

З 4 травня 2024 року діє оновлений порядок отримання грантів за програмами “Власна справа” та “Гранти для ветеранів”. Зміни спрямовані на розширення доступу до фінансування та спрощення процедури отримання коштів.

Про це повідомляє Донецька обласна державна адміністрація.

Ключові нововведення:

Мікрогрант 75 000 грн: Фізичні особи, які зобов’язуються зареєструватися як ФОП, можуть отримати мікрогрант на розвиток бізнесу.

Гранти для ветеранів: До кола учасників програми додано ветеранів з добровольчих формувань.

Посилений контроль: Перед наданням гранту перевіряється наявність судових справ, виконавчих проваджень, арешту/конфіскації активів, податкового боргу.

Нові вимоги до робочих місць: Не можна працевлаштовувати осіб, які протягом 180 днів до працевлаштування перебували у трудових відносинах з отримувачем гранту.

Підтвердження сплати податків: Отримувач може підтвердити сплату податків та ЄСВ, надавши відповідні відомості до Державного центру зайнятості.

Більш чітке визначення цільового використання коштів: Визначено випадки, які не вважаються нецільовим використанням коштів. 

Як подати заявку:

Мікрогрант: https://t1p.de/nn5j2.

Грант для ветеранів: https://t1p.de/ejw2u.

Консультаційну підтримку з питань дії проєкту можна отримати за телефоном сall-центру  Донецького обласного центру зайнятості: 0 800 336 167.

Оновлені правила надають більше можливостей для отримання грантів та спрощують процедуру їх отримання.

З повним текстом постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до порядків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 р. № 738» від 26 квітня 2024 р. № 491 можна ознайомитись за посиланням: https://t1p.de/zy5a8.