Уряд роширив коло осіб, які можуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків: що потрібно знати краматорцям

З 25 липня збільшили коло осіб, які можуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків. Відтепер відповідний сервіс на порталі Дія став доступним і для власників пошкодженого чи знищеного житла, у яких:

  • право власності не зареєстроване в Реєстрі речових прав;
  • немає акта про пошкоджене майно від місцевої влади та які не подавалися на програму єВідновлення;
  •  оселя на тимчасово окупованих територіях або в зоні бойових дій.

Про це повідомило Мінреінтеграції. Раніше для подання заяви необхідна була реєстрація житла в ДРРП та наявність акту комісійного обстеження майна, зараз систему доопрацювали.

Якщо ваше житло постраждало внаслідок широкомасштабної агресії росіян, щоб подати заяву до міжнародного Реєстру збитків, необхідно:

  • зареєструватися або авторизуватися в кабінеті громадянина на порталі Дія;
  • заповнити заяву;
  • підписати заяву електронним підписом та відправити

Реєстр стане основою майбутніх репарацій.

Скільки будинків пошкоджено або зруйновано у Краматорську та області

Як повідомив журналістам “Pro100media” начальник Управління інформаційної політики та взаємодії зі ЗМІ Ігор Єськов, у Краматорську за час повномасштабного вторгнення були вщент зруйновані 30 приватних будинків та 3 – багатоповерхівки. Внаслідок обстрілів пошкоджено 1 448 приватних будинків та 490 – багатоквартирних.

Загалом на Донеччині від початку широкомасштабного вторгнення внаслідок обстрілів пошкоджені або зруйнуванні повністю, на території області підконтрольній українській владі, понад 40 тисяч житлових будинки.

Довідка

Міжнародний Реєстр збитків призначений для обліку заяв про збитки, втрати та шкоду, завдані фізичним та юридичним особам, а також державі Україна.

Він є першим кроком до створення механізму, який передбачатиме можливість забезпечити компенсацію для постраждалих за рахунок агресора.

Україна разом з країнами-партнерами працює над створенням компенсаційного механізму, що буде окремим міжнародним інструментом, який може включати комісію з розгляду заяв і компенсаційний фонд.