Фекалії, сміття, жахливий запах: перевірили мобільні укриття в Краматорську.
На початку серпня у Краматорську ввели в експлуатацію 21 мобільне укриття. Цьому передувала певна дискусія у соцмережах серед місцевих жителів щодо конструктивних особливостей та загалом доцільності встановлення цих споруд. Зокрема містяни жалілися на те, що двері певний час були зачинені й у випадку тривоги потрапити всередину було просто неможливо. Також багато хто пророкував, що ці «затишні куточки» можуть перетворитися на громадські вбиральні.
Наразі модульні укриття функціонують вже більш як два місяці. Журналісти Pro100Media вирішили перевірити, в якому вони стані.
З зазначених 21 споруд ми відвідали 13. Й майже усюди спостерігали одне й те саме: «залишки перебування» громадян у вигляді специфічного сміття та, м’яко кажучи, не дуже приємного аромату. Три укриття вже мають зламані двері. Взагалі, за нашою власною оцінкою, перечекати небезпеку, не ризикуючи задихнутися, можна лише у чотирьох з них. При цьому одне з «придатних для життя» знаходиться на території підприємства, два – через конструктивні особливості не дозволяють надійно приховати антисоціальні дії, ще одне – якимось дивом не має попиту у згаданому вище плані.
У зв’язку з цим постає питання: чи варто було витрачати на встановлення мобільних захисних споруд кошти платників податків? Можливо, для краматорців актуальніша не безпека, а можливість користуватись вбиральнями? До речі, під час огляду мобільних споруд ми поспілкувалися з жителями Краматорська. Запитавши, чи вважають вони такий стан укриттів нормальним, ми отримали типову відповідь: «на жаль, це наша ментальність». Також пролунала думка про те, що в місті недостатньо вбиралень, й, опинившись посеред вулиці, просто не маєш альтернативи таким «зручним та затишним» спорудам.
Хто повинен стежити за порядком
Ментальність ментальністю, але ситуація потребує вирішення. І якщо впоратись зі сміттям всередині укриттів можуть комунальні служби, то подолати стійке амбре їм навряд чи вдасться. Й людина, яка у разі небезпеки буде вимушена перебувати в модульній споруді більше ніж чотири хвилини, навряд чи подякує тим, хто залишає після себе бруд та сморід. Тож, можливо, треба змінювати цю ментальність, починаючи з себе. Тоді життя в місті набуде нової якості.
Залиште коментар
Розгорнути ▼