У разі втрати шахти біля Покровська виробництво сталі може впасти ще у два рази. За словами Каленкова, російська армія обстрілами вже ускладнює доставку вугілля до центральної України. Також окупанти б’ють по потужностях шахтоуправління.
Про це повідомляє Суспільне.
“Це болісний удар — втрата коксівного вугілля. Коксівне вугілля і залізорудна сировина — це та сировина, яка потрібна для виплавки сталі у виробництві повного циклу. Звичайно якщо втратимо Покровськ, а ми вже маємо проблеми із вивозом сировини звідти, єдине, на що нам доведеться сподіватись, — це імпорт. Ми можемо стикнутись з тим, щоб замість того, щоб нарощувати виробництво до рівня того, щоб було до лютого 2022 року на тих підприємствах, які знаходяться в Україні, ми можемо впасти в два рази”, — розповів Олександр Каленков.
Чи можна замінити вугілля з Покровської шахти
Вугілля, яке видобувають біля Покровське, унікальне, каже директор “Укрметалургпрому”. Замінити його зможуть лише імпортом.
“На жаль, те вугілля, яке видобувалося на цій шахті, є унікальним за своїми якостями. Це марка “К”. Тобто якщо ми будемо цим займатись, добувати вугілля із західних регіонів України, але треба буде його змішувати. Так звана шихта для закладки виробництва. Треба буде імпортувати більш високоякісне вугілля і розвивати ті поклади українські, які є на інших територіях. Але ми всі звичайно сподіваємось, і ми віримо, що ми повернемо нашу територію. Але розвивати інші поклади, звичайно, будемо, аби збалансувати”, — пояснює Олександр Каленков.
Якщо шахта не працюватиме, зросте й собівартість сталі.
“Звичайно, вугілля імпортове буде дорожче, тому його треба ще транспортувати чи з Європи, чи з Америки, інших напрямків. Ціна буде в півтора і більше разів. Але сама фізична можливість доставити цю сировину в Україну буде стримуючим фактором”, — розповів Каленков.
Що відомо про шахтоуправління “Покровське”
Шахтоуправління “Покровське” створили у 1990 році, це найбільше підприємство в Україні та одне з найбільших у Східній Європі з видобутку коксівного вугілля, повідомляють на сайті компанії. Промислові запаси вугілля складають 200 мільйонів тонн, термін розробки — понад 40 років.
На шахті шахтоуправління “Покровське” до повномасштабних бойових дій видобували від 15 до 20 тисяч тонн гірничої маси щодоби. Це вугілля марки “К”. Воно містить в собі дуже низький процент сірки. Подібних шахт в Україні більше немає, розповідав Суспільне Донбас голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець.
“Світові стандарти допускають використання вугілля із сіркою до 1%, а тут вміст сірки становить 0,6 і 0,8%. Вугілля коксівне, воно потрібне для шихтування при виготовленні коксу, для потреб металургії”, — розповів Волинець.
Залиште коментар
Розгорнути ▼