У Святогірську планують стерилізувати безпритульних собак 

Громада планує витратити на це 200 тисяч гривень. Детальніше у матеріалі Pro100media. 

Відділ комунальної власності, житлово-комунального господарства , будівництва, транспорту та благоустрою Святогірської міської ради планує витратити 200 тисяч гривень на відлов та стерилізацію безпритульних собак. Відповідний тендер днями було розміщено у системі Prozorro. 

Такі заходи проводитимуться у Святогірську,  Маяківському та Хрестищенському старостинських округах до кінця поточного року.  У тендерній документації зазначається, що у цю вартість входить послуга з відлову безпритульних тварин, їх транспортування для подальшої стерилізації, вакцинація, кліпсуваня, після операційна перетримка та повернення на попереднє місце перебування або можливе влаштування тварин у родини. Послуга розрахована на 58 собак, тобто орієнтовна вартість стерилізації однієї тварини складає 3,4 тисячі гривень. 

Також зазначається, що вилов собак здійснюватиметься у місцях, де за інформацією місцевих мешканців є скупчення безпритульних тварин. Спеціалізований автомобіль для транспортування безпритульних тварин повинен відповідати ряду вимог, серед яких укомплектованість набором переносних кліток для тварин, природна та механічна вентиляція, наявність набору ветеринарних засобів для надання екстреної ветеринарної допомоги, набор спеціалізованого обладнання для безпечного поводження з тваринами та інші. 

Виловлені тварини підлягатимуть фотофіксації в момент відлову та під час повернення до місця у присутності представника Замовника. Виконавцю категорично забороняється завдавати тварині больових методів при відлові, здійсненні процедур стерилізації та вакцинації. Оперативне втручання здійснюватиметься тільки після застосування знеболювальних препаратів та при загальному наркозі.

Нагадаємо, взимку журналісти Pro100media відвідали Благодійний фонд «Друг», який починаючи з 2012 року, у Краматорську забезпечує опіку над тваринами.