У Слов’янській громаді домашній кіт хворий на сказ покусав людей

Останнім часом у Донецькій області почали частіше реєструвати сказ у тварин. Випадок цього смертельно небезпечного захворювання зафіксували в одному з домогосподарств селища Андріївка.

Наприкінці жовтня до Слов’янської міської державної лікарні ветеринарної медицини звернулись місцеві мешканці, яких напередодні укусив за руки домашній кіт. Тварина поводилась агресивно і неадекватно. Власник одразу посадив тварину у клітку.

За котом встановили ветеринарний нагляд, а постраждалим призначили курс антирабічної допомоги. Фахівці ветеринарної медицини зробили щеплення проти сказу всім домашнім тваринам, які утримувалися в цьому домогосподарстві, та провели дезінфекцію подвір’я. Крім того, було проведено подвірні обходи сусідніх домогосподарств на предмет виявлення хворих або покусаних тварин та щеплення проти сказу.

Через декілька днів тварина померла. В результаті лабораторного дослідження було встановлено, що кіт був хворий на сказ.

Наразі у селищі Андріївка введено карантинні обмеження, тривають заходи щодо локалізації та ліквідації вогнища захворювання.

Ознаки та симптоми сказу у кішок:

Перший етап – це інкубаційний період. Він протікає майже непомітно. Втім кожен власник, який добре знає свого улюбленця, може помітити певні зміни у поведінці кота. Тварина стає незвично спокійною, млявою, відмовляється від їжі, нявкає без приводу, голос стає приглушеним або хриплуватим.

 Другий етап – настає продромальний період. Тварина шукає темні кутки, намагається їсти предмети, наприклад, камінь. Різко змінює поведінку на протилежну звичній.

Третій етап – стадія агресії та збудження. На цій стадії кішка дратівлива і небезпечна.  З’являються м’язові спазми і слинотеча. Тварина не може їсти і пити.

Наступний етап – так звана «німа» стадія. Настає параліч, який проявляється в безладних, хаотичних рухах тварини і конвульсіях. Після чого тварина гине.

Людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через: укус; подряпину та мікроушкодження шкіри; потрапляння зараженої слини на слизові оболонки.

У зв’язку з цим фахівці ветеринарної медицини наголошують на необхідності щеплення домашніх тварин проти сказу. Для цього звертайтесь до Слов’янської міської державної лікарні ветеринарної медицини за адресою: вул. Риночна, 5 (район центрального ринку).

Час прийому – з 8:00 до 12:00.

Телефон для довідок: 066 041 4073.

Сказ у Краматорську: симптоми, щеплення та куди повідомити у разі підозри