суд

У навчанні молоді за кремлівськими методичками підозрюються 8 ексосвітян Донеччини

Восьми громадянам заочно повідомлено про підозру в колабораційній діяльності на Донеччині.

Про це повідомляє Донецька обласна прокуратура.

Йдеться про колишніх представників освітньої сфери Донеччини, які у 2022-2023 роках перейшли на бік держави, яка принесла біль і страждання в українські родини. Шестеро жінок, погодившись продовжувати педагогічну кар’єру в захоплених окупантами навчальних закладах, обійняли псевдопосади директорок шкіл у м. Маріуполь, м. Єнакієве, смт Ялта, с. Зелений Яр та с. Мелекіне Маріупольського району, смт Новотроїцьке Волноваського району.

Сьома експедагогиня стала «доцентом кафедри фінансів та обліку факультету економіки, управління й права» та «старшим науковим співробітником Маріупольського державного університету», а восьмий підозрюваний очолив у тому ж виші кафедру історії.

Так звані викладачі навчають школярів і студентів, спираючись на федеральні освітні стандарти й отримані з рф методички та їздять на підвищення кваліфікації до держави-агресора. Зробивши ставку на виховання нового покоління адептів кремля, «педагоги» проводять «просвітницьку роботу» і з батьками учнів, пропагуючи хибні тези російських ідеологів. Також вони готують «науково-педагогічні кадри» для квазіреспубліки і взаємодіють з окупаційними адміністраціями.

Наразі підозрюваних, які вносять ганебний внесок в руйнування української ідентичності та заперечують історичні, наукові й культурні здобутки нашої держави, оголошено у розшук.