У «Культурному хабі Донеччина» проведено майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки

Сирниця, Масниця, Колодка, Пущеннє, Колодій – це старовинне українське свято, яке має багато назв і знаменує собою зустріч зими з весною, відродження усього живого на землі та підготовку до Великого посту.

Саме з цієї нагоди 26 лютого 2023 року у просторі «Культурний хаб Донеччина», створеному за підтримки Донецької облдержадміністрації в місті Києві, відбувся творчий захід для дітей з нашої області, організатором яких є обласне комунальне підприємство «Центр кіномистецтва та культури».

Організаторами було проведено творчий майстер-клас з виготовлення стародавнього українського оберегу ляльки-мотанки. Цей символ уособлює в собі добро і благополуччя, надію на краще, символізує дух та мудрість предків, є важливим оберегом від темних сил. Дітлахи під час виготовлення ляльки проявляли неабияку зацікавленість, творчі здібності, співали улюблені українські пісні та з задоволенням знайомились з обрядами та традиціями нашого народу.

Сам процес виготовлення ляльки-мотанки зайняв близько двох годин, які пролетіли непомітно та засвідчили, що подібні зустрічі налаштовують дітей на позитивний настрій, креативні думки, дають психологічне розвантаження, приносять радість і багато щасливих спогадів.

За матеріалами управління культури і туризму облдержадміністрації.