У Краматорську зросла кількість випадків захворювання на гострі кишкові інфекції

У Краматорську побільшало випадків гострої кишкової інфекції. За результатами щотижневого моніторингу, який проводився з 5 до 11 липня, спеціалісти міської районної філії ДУ “Донецький ОЦКПХ МОЗ” зареєстрували 14 випадків гострої кишкової інфекції, серед них більшість – діти. Крім того одна людина захворіла сальмонельозом. Тижнем раніше – виявили 10 випадків захворювання гострими кишковими інфекціями та у двох людей зафіксували сальмонельоз. Зазвичай літо це сезон зростання захворюваності кишковими інфекціями, зазначили у коментарі журналістам “Pro100media” епідеміологи. Як вберегти себе, розкажемо далі.

“Влітку завжди є невеличкий ріст захворюваності кишковими інфекціями, адже багато факторів ризику, однак від хвороб можна вберегтися якщо дотримуватись правил”, – розповіла Людмила Хомякова, завідувачка Краматорської районної філії ДУ “Донецький ОЦКПХ МОЗ”.

Значна частина захворіших вживали не миті овочі чи фрукти, зокрема дині, кавуни, огірки з городу також не дотримувались правил приготування та неправильно зберігали продукти.

Завідувачка міської філії обласного Центру контролю та профілактики хвороб радить більш прискіпливо ставитись до місць, де купуєте продукти, особливі ті, які не потребують термічної обробки, зокрема копчене сало. І краще не піддаватися спокусі купити курячі яйці чи молоко на найближчому базарі на вулиці біля дому у таку спеку.

“Краще купувати там, де працюють кондиціонери. Однак якщо у цьому районі вимикають світло, то можливо в таких супермаркетах розмороження продуктів і повторне замороження. Коли купуєш треба уважно дивитись, який вигляд має продукт”, – зауважила Людмила Хомякова.

Ще одне застереження від спеціалістів – придбані продукти, такі як курячі яйця, м’ясо, молоко, краще якнайшвидше покласти до холодильника, адже при такій високій температурі на вулиці, вони легко псуються. Важливо правильно готувати продукти, дотримуватись температури та часового проміжку, особливо якщо цю страву будують їсти діти.

“Після того як купили курячі яйця і принесли їх додому, помийте з содою та покладіть у холодильник. Не вживайте влітку курячі яйця у сирому вигляді. Їх потрібно варити 10 хвилин, якщо смажите – перевертайте, готуйте добре пропечені омлети. Краще не готувати яєчню-глазунью і не годувати цим дітей”, – застерігає фахівчиня.

Зросла кількість випадків захворювання сальмонельозом

Спеціалісти цьогоріч фіксують більшу кількість випадків сальмонельозу. І наголошують – переносниками захворювання можуть бути навіть домашні кури.

“У нас зараз з початку року вже 76 випадків сальмонельозу, торік був – 51 випадок”, – повідомила помічниця лікаря-епідеміолога Наталія Южанінова.

М’ясо курки теж потрібно готувати, дотримуючись часових термінів, адже є ризик, що збудник захворювання потрапить в організм.

“Курятину потрібно нарізати невеличкими шматочками, добре варити. Якщо жарите, краще потім проварити, як мінімум 40 хвилин. Сальмонели гинуть тільки при довгому кип`ятінні. Яйця з моменту кипіння води мають варитися 10 хвилин”, – додала помічниця лікаря-епідеміолога.

Підчепити хворобу можна під час купання у водоймах

Цьогоріч як і минулого року офіційних пляжів у Краматорську, де дозволено купатись немає. І це пов’язане не тільки з безпековою ситуацією. Є великий ризик підчепити під час купання кишкову інфекцію.

“Ми проводимо постійний моніторинг лабораторний контроль води. І саме у нас майже у всіх водоймищах є відхилення не тільки за хімічними показниками, а й за бактеріологічними показниками. Тому коли купаються, особливо діти, так чи інакше ковтають воду, через це є ризик захворіти. Коли опитуємо вже тих, хто захворів – 80% говорять, що перед цим купались у водоймах. Це фактор ризику, хоча написано – купатись заборонено”, – зазначила Людмила Хомякова, завідувачка Краматорської районної філії ДУ “Донецький ОЦКПХ МОЗ”.

Як вберегтися від зараження

Гострі кишкові інфекції — одні з найпоширеніших інфекційних захворювань, які можуть призвести до серйозних ускладнень, особливо у дітей.

Кишкові інфекції передаються:

  • через уживання зараженої їжі та води;
  • під час купання у забруднених водоймах;
  • через брудні руки і предмети побуту.

Дотримання правил особистої гігієни, таких простих, як миття рук, не вживання брудних овочів чи фруктів – убезпечить від захворювання кишковими інфекціями. Також не варто купатись у заборонених місцях. Найпоширеніші симптоми гострих кишкових інфекцій — слабкість, підвищення температури, біль у животі, блювота і діарея. За перших ознак негайно звертайтеся до лікаря.