холера

У Краматорську з 1 червня посилений епідеміологічний нагляд за холерою

З 1 червня 2024 року у м.Краматорськ проводиться посилений епідеміологічний нагляд за холерою згідно наказів МОЗ України.

Про це повідомляє Краматорська районна філія ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ».

У Краматорську проводиться: лабораторний моніторинг за циркуляцією холерних вібріонів серед людей та в об’єктах довкілля згідно означених наказів МОЗ України та плану моніторингових досліджень води відкритих водойм та стічних вод на вібріофлору на 2024 рік (з урахуванням оперативної воєнної ситуації на території обслуговування та безпеки фахівців); щотижневий аналіз стану захворюваності на гострі кишкові інфекції, результатів обстеження на холеру людей і об’єктів довкілля.

Станом на 17.06.2024 року відібрано 5 проб стічних вод на вібріофлору, холерний вібріон не виділено. За період з 01.06.2024 року по 13.06.2024 року зареєстровано 22 випадки гострих кишкових інфекцій, обстежено на холеру – 22 (100 %).

У місті розроблено та затверджено на засіданні комісії з питань ТЕБ і НС (протокол №6 від 27.02.2024) Комплексний план профілактики гострих кишкових інфекцій, холери у м. Краматорську протягом особливого періоду.

Фахівцями Краматорської районної філія проводиться активна комунікаційна та профілактична робота з запобігання холери у місті.