У Краматорську відкриють денний центр для постраждалих від домашнього насильства

До повномасштабного вторгнення у Донецькій області було 30 закладів, куди могли звернутися жінки, які постраждали від домашнього насильства. Це денні центри, кризові кімнати та спеціалізовані служба. Більше половини з них, через бойові дії, не працює. Про це повідомила начальниця управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької ОДА Лілія Золкіна під час брифінгу.

“Ми спілкувалися з нашими фахівцями Званівської громади, у них на території була відкрита спеціалізована служба у 2021 році, за рахунок коштів державної субвенції. На жаль, цієї служби немає, вона зруйнована повністю, молодіжний центр наш зруйнований і таких громад дуже багато”, – розповіла Лілія Золкіна.

В області залишилось 13 спеціалізованих служб. Денні центри працюють у Покровську та Новогродівці, також є мобільні бригади.

“Притулок Мирноградський працює як денний центр і зараз ми працюємо з міжнародними організаціями, щоб поставити там бомбосховище і, щоб притулок функціонував цілодобово”, – пояснила начальниця управління.

На Донеччині у січні наступного року планують відкрити ще 5 шелтерів. Один з яких буде у Краматорську. Зараз у приміщеннях тривають ремонтні роботи, які виконують за рахунок місцевого бюджету (10%) та субвенції Мінсоцполітики.

“Будуть відкриті у січні місяці денні центри з кризовою кімнатою у Краматорську і Новогродівці, денний центр соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насилля у місті Добропіллі і будуть відкриті 2 спеціалізовані служби. Одна буде відкрита у Шахівській громаді”, – повідомила Лілія Золкіна.

Якщо жінці потрібна реабілітація за межами області, спеціалісти управління співпрацюють з організацією «Мартін клуб» у Дніпрі. Постраждалі від насилля вдома, можуть жити у прихистку протягом трьох місяців. За потреби цей термін подовжують.

“Якщо є жінка, яку треба вивезти з дітьми на реабілітацію, ми телефонуємо на мобільну бригаду «Мартін клуба» і на кордоні Донецької і Дніпропетровської областей, ми передаємо цю сім`ю. Вона потрапляє у цей притулок і знаходиться протягом 3-х місяців”, – зазначила начальниця управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької ОДА Лілія Золкіна.

Допомога, постраждалим від домашнього насильства жінкам, надається безкоштовно.