суд

У Краматорську суд повернув майно навчальному учбовому закладу на понад 1,4 млн грн

Господарський суд Донецької області задовольнив у повному обсязі позовні вимоги Краматорської окружної прокуратури щодо повернення закладу освіти технічно справного майна загальною вартістю понад 1,4 млн грн.

Про це повідомляє Краматорська окружна прокуратура.

Прокурори в суді довели, що у грудні 2020 року між Краматорським вищим професійним училищем та фізичною особою-підприємцем укладено договір про закупівлю частин і приладдя до транспортних засобів для учбового класу автомехаників. Замовлений товар коштував понад 3,4 млн грн.

Зокрема, йдеться про верстати, акумулятори, домкрати, шиномонтажний інструмент, підйомник тощо. Крім того, за державні кошти придбано стенди-тренажери, за допомогою яких учні мали вчитися складанню й розбиранню двигунів, паливних насосів, систем зчеплення, коробок передач та ін.

Проте, як з’ясувалось, частина учбово-методичного обладнання надійшла до закладу із дефектами кріплення опорних елементів, заіржавілими деталями і механізмами, що не відповідають типу автомобілів, застарілих модифікацій.

Для усунення недоліків замовник повернув товар, але підприємство не привело його у відповідність тендерній документації та не відправило навчальному закладу.

За захистом інтересів держави прокуратура звернулась до суду, який підтримав її законні вимоги.