У Краматорську попри війну продовжує роботу акваріум «Дивовижні рибки».

У ньому містяни можуть помилуватися рибками унікальних видів у восьми великих акваріумах, передає Донбас24.

Його утримують Роман та Ірина Артьомови і вважють своїм символом незламності. В умовах відключень світла та бойових дій бізнес навчився виживати і сьогодні цей заклад користується популярністю серед краматорчан. А самі підприємці також допомагають військовим.

«Ми зрозуміли, що не треба будувати якихось планів, а жити саме зараз. Була думка про евакуацію, але розуміли: якщо вивеземо, то потім знову не зможемо відкритись — технічно це дуже складно. Визрівання акваріумів займає багато часу — ось цьому акваріуму більше двох років. Коли ми брали рибок, вони були маленькі», — розповідає підприємиця Ірина Артьомова.

З початку повномасштабного вторнення колекція закладу «Дивовижні рибки» збільшилася вдвічі — люди, які виїжджали, залишили власникам своїх риб. До того ж у заклад приносили черепаху, пітона та навіть птахів віддав зоомагазин. Підприємці дбають про кожну живу істоту — забезпечити кормом та усім необхідним їм допомагають небайдужі.

Коли почалися проблеми з поштою і погіршилася ситуація на Донеччині, замовлені корма, за словами Ірини, забирали машинами — шукали транспорт та домовлялись. Проте найбільшою проблемою став блекаут — під час тривалого відключення через ракетний обстріл загинуло чотири рибки — на пожертвувані кошти вдалося докупити паливо для генератора. Ірина та Роман продовжують піклуватися про своїх улюбленців.

«Наша мета — зберегти цей заклад у Краматорську. Ми відчуваємо себе як якийсь символ незламності — увесь цей час ми продовжуємо справу. Так, це небезпечно і страшно, але ми — сільні», — додає Ірина Артьомова.