У Краматорську фіксують значне збільшення випадків захворювання на Covid-19

У Краматорську спеціалісти фіксують зростання кількості хворих на Covid-19 вдвічі. Протягом епідемічного тижня (з 26 липня до 1 серпня) захворіли 50 людей, хоча за аналогічний період трохи раніше заразилися небезпечним вірусом 25 містян. Серед захворівших є діти. Одна з причин такого підйому захворюваності слабкий імунітет, розповіла журналістам “Pro100media” Людмила Хомякова, завідувачка Краматорської районної філії ДУ “Донецький ОЦКПХ МОЗ” і додала, що така ситуація й в інших містах.

“Це може бути пов`язано з тим, що не справляється імунна ситсема, багато людей живуть у стресі зараз плюс велика міграція. Якщо завозиться новий вірус, люди у яких немає до нього імунітету – хворіють”, – зазначила Людмила Хомякова.

У Краматорській районній філії ДУ “Донецький ОЦКПХ МОЗ повідомили, що протягом тижня на COVID-19 захворіло 11 дітей віком до 17 років і цей показник вище захворюваності попереднього тижня у 2,7 рази (за попередній тиждень на COVID-19 захворіло 4 дитини, інтенсивний показник захворюваності складав 13,58 на 100 тисяч дитячого населення).

“За цей епідемічний тиждень госпіталізовано хворих на COVID-19 – 11 осіб, у т.ч. 5 дітей. Летальних випадків від COVID-19, осіб госпіталізованих до відділення реанімації та інтенсивної терапії із COVID-19 не зареєстровано.”, – йдеться у повідомленні.

Нині у місті немає безкоштовної вакцини для щеплення, однак як повідомила завідувачка державної установи, після 12 серпня вакцину мають привезти та імунізацію відновлять.

За словами Людмили Хомякової кількість хворих і надалі буде зростати, адже наближається сезон захворювань.

“Буде підйом і ми увійдемо у сезон. Наразі для Краматорська не буде цільових груп хворих після літніх канікул, адже діти навчатимуться онлайн, однак по всій країні буде підйом захворюваності, особливо у закладах освіти. Однак кількість хворих у місті зростатиме і до цього потрібно готуватись”, – зазначила фахівчиня.

Фахівці радять не забувати і про страі правила, якими користувалися для захисту під час пандемії, зокрема: ретельно мити руки, уникати скупчення людей, при перших ознаках хвороби залишатися вдома. Однак найкращий захист від ускладнень хвороби – щеплення.

Загалом з початку року епідеміологи зареєстрували 311 випадків COVID-19, з них 37 – у дітей до 17 років, що складає 11,8% від загальної захворюваності на COVID-19.

Двоє хворих не змогли побороти небезпечний вірус.

У столиці теж фіксують зростання кількості випадків захворювання на ковід

МОЗ не повідомляє про зростання кількості хворих коронавірусом по всій країні. Однак у деяких містах спеціалісти фіксують підйом захворюваності. Зокрема, у столиці Департамент охорони здоров’я Київської міської держадміністрації повідомив, що останніми тижнями значно підвищився рівень захворюваності на COVID-19. В порівнянні з початком липня збільшилась кількість госпіталізацій через коронавірус.

За даними ДУ “Київський міський Центр контролю та профілактики хвороб”, усього в липні зареєстрували 900 випадків COVID-19, а в червні їхня кількість становила менше 200. Із початку року від цього захворювання в столиці померли 52 особи.

У липні в Україні зареєстровали три випадки FLiRT — нового субваріанту коронавірусу Omicron

Світ пережив пандемію, однак коронавірус нікуди не подівся. Натепер територією України циркулює 10 штамів вірусу SARS-CoV-2 — це різні субваріанти штаму Omicron. Про це повідомили у МОЗ. Також у відомстві розповіли, що виокремили випадки субваріанту, який називають FLiRT, завдяки секвенування у Національній референс-лабораторії Центру громадського здоров’я.

“У кожного субваріанта є певні особливості, але загальні симптоми на початку захворюваності такі ж, як і за інших варіантів COVID-19: нежить, підвищена температура, кашель, головний біль, втома, болі в м’язах або тілі. Три випадки субваріанта коронавірусу FLiRT виявили минулого тижня. Два — у Києві та один — в Івано-Франківській області. Захворілі — дві жінки та чоловік старше 60 років. Пункти щеплення в країні забезпечені безоплатною вакциною проти COVID-19, тому людям, які пропустили щеплення, або особам з групи ризику важкого перебігу захворювання варто проконсультуватися з сімейним лікарем та зробити щеплення напередодні епідсезону”, – зазначив Ігор Кузін, заступник міністра, головний державний санітарний лікар.

У Міністерстві зауважили, про поширення нового субваріанту FLiRT у світі заявили у грудні 2023 року. Найбільше випадків виявили в Австралії. Влітку 2024 року центри з контролю та профілактики захворювань США відзначили, що цей варіант виявили у понад 28 % випадків COVID-19 у США. Зростання кількості випадків очікують наприкінці літа та в осінні місяці.

Вакцинуватися можна в пунктах щеплення чи в амбулаторії через запис у свого сімейного лікаря. Медики використовують омікрон-специфічні вакцини (виробник “Pfizer”) для дорослих і дітей. Інформацію про найближчий пункт вакцинації, їх адреси та графік роботи можна отримати у контакт-центрі МОЗ за номером 0 800 60 20 19.