Двоє підлітків віком 11 та 12 років виявили боєприпас під деревом у приватному секторі міста. До самостійних дій діти, як і вчили правоохоронці, не вдавалися. Поліцейські вибухотехніки знешкодили небезпечний предмет. Ювенальні інспектори зустрілись з хлопцями та заохотили їх за грамотні дії.
Про це повідомляє Краматорське районне управління поліції Донецької області.
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2024/04/436443915_1816129178796415_6111286384037031822_n-1024x768.jpg)
До поліції зателефонував підліток з Краматорська та повідомив, що під час прогулянки із другом знайшов підозрілий предмет, схожий на гранату. Діти чітко знали, що робити у такій ситуації – не чіпали, відійшли на безпечну відстань та зателефонували на лінію 102.
На місце було терміново спрямовано слідчо-оперативну групу. Правоохоронці оточили місце події. Боєприпасвилучили співробітники вибухотехнічної служби ГУНП області.
Правову оцінку факт отримає після проведення першочергових оперативних і слідчих дій.
Під час події ніхто не постраждав. Проте поліція закликає громадян бути обережними при виявленні підозрілих предметів, схожих на боєприпаси чи вибухові пристрої.
Ювенальні поліцейські зустрілись з хлопцями та подарували їм солодощі, рюкзаки та футбольний м’яч.
![](https://pro100media.com.ua/wp-content/uploads/2024/04/436422771_1816129128796420_4360050578907639129_n-1024x768.jpg)
«Природна дитяча цікавість спонукає їх до небезпечних дій та експериментів. Вони можуть намагатися розібрати боєприпаси чи принести додому. Тому ми проводимо інформаційну кампанію у прифронтових населених пунктах з метою зменшення ризиків травмування дітей. Важливо пояснювати їм як діяти у разі виявлення вибухонебезпечного предмета”, – наголошують ювенальні інспектори поліції.
У разі виявлення вибухонебезпечного предмета категорично забороняється:
– торкатися виявленого предмета, пересувати його або здійснювати з ним будь-які інші дії, особливо намагатися розібрати або знешкодити його;
– проводити будь-які роботи біля знайденого предмета, особливо ті, які можуть викликати навіть незначне коливання грунту;
– користуватися джерелами відкритого вогню;
– користуватися радіоелектронними пристроями (мобільними телефонами, пультами дистанційного керування, сигналізацією автомобілів тощо);
– заливати предмет рідинами, засипати грунтом, намагатися чимось накрити або здійснювати інший вплив на нього: звуковий, світловий, тепловий, механічний.
Залиште коментар
Розгорнути ▼