У Краматорську дітей вчать розпису писанок воском

У Краматорську дітей вчать розпису писанок воском: як прикрашають яйця

Заняття для дітей з розпису писанок безкоштовно проводять у Краматорську. Розписати яйця можуть всі охочі, діти різних вікових категорій.

Про це повідомляє “Суспільне”.

Щоб розписати курячі яйця над свічкою розтоплюють бджолиний віск у писачку. Учень Михайло на такому занятті не вперше, розповідає йому подобається.

“Яйця ми розписуємо писачком, коли ми пофарбуємо деякі місця заливаємо воском, потім фарбуємо в інший колір”, — розповідає Михайло про свою роботу над писанкою.

Далі учні малюють візерунки на писанках. Потім ці візерунки прописують воском, далі — розмальовують.

Заняття для дітей з розпису писанок бджолиним воском, Краматорськ, Донецька область, березень 2024 рік. Фото: Андрій Резніков/Суспільне Донбас

“У мене вдома багато таких. Далі я їх даруватиму друзям на Великдень”, — розказує учениця Марія.

За словами батька Марії Євгена Макуленко, такі заняття відволікають та заспокоюють його доньку.

“Це відволікає дуже сильно, дані заняття для неї — це відтулина, вона приходить додому спокійніша на тлі обстрілів”, — поділився Євген Макуленко.

Мати учениці Ірина вважає, такі заняття для дітей — артерапія.

“В епоху нашого дистанційного навчання, комп’ютера, особливо для дітей з особливими освітніми проблемами. Можливість прийти сюди, хоча б просто помалювати, поліпити — це розвиток дрібної моторики та арттерапія”, — вважає Ірина.

Заняття з розпису писанок проводять безкоштовно для дітей різного віку, розповідає майстер традиційних народних ремесел Дмитро Денисенко.

“Взагалі у нас в групі понад 30 людей, ми подаємо інформацію про поточні заняття через групу і потім батьки повідомляють хто саме на ці заняття спроможний підійти, для того, щоб ми знали кількість відвідувачів”, — пояснює Денисенко.

Писанки, за словами майстра, розмальовують воском за стародавньою традицією.

“Це та стародавня традиція воскова, коли ми бджолиним воском: за допомогою писачка ми розписуємо сире пташине яйце, в цьому випадку біле куряче, наносячи на нього певні символи, певних історико-етнографічних районів”, — розповів він.

Як видути яйце для писанки

Воском розписують сире яйце, потім, як писанка готова, яйце потрібно видути, додає вчитель. Для цього потрібно мати спеціальний інструмент.

“Ми робимо відповідні отвори з обох боків, для цього є відповідний інструмент, поверхня має бути неушкодженою. Ми видуваємо і після цього, взявши серветку ми починаємо знімати віск. Віск тонким шаром вкриває ту писанку. З одного боку він її захищає, з іншого він надає їй такого матового блиску”, — пояснив Дмитро Денисенко.

Заняття для дітей з розпису писанок бджолиним воском відбуваються чотири рази на тиждень.