незаконно добували вугілля

У Краматорському районі незаконно добували вугілля– судитимуть групу осіб, яка завдала шкоду державі на понад 20 млн грн

Прокурори скерували до суду обвинувальний акт щодо двох людей, які незаконно добували вугілля на одній з шахт у Краматорському районі Донецької області. Їм загрожує до шести років позбавлення волі.

Про це повідомили в Донецькій обласній прокуратурі.

Слідчі встановили, що у грудні минулого року директор та начальник дільниці товариства з обмеженою відповідальністю, яке працює у сфері добування корисних копалин, отримали доступ до ділянки однієї з шахт у Краматорському районі. “Достовірно знаючи, що розташований на ній вентиляційний ствол вугледобувним підприємством не використовується, вони задіяли його для незаконного добування кам’яного вугілля. До проведення зазначених робіт ділки залучили групу найманих працівників, яким пообіцяли гідну винагороду після реалізації корисних копалин”, — йдеться у повідомленні.

За інформацією прокуратури, упродовж місяця їм вдалось незаконно видобути близько 2 230 тонн кам’яного вугілля, спричинивши державі збитки на суму 20,3 млн грн. Також під час видобутку порушувалися норми з охорони праці, що загрожували травмуванню та загибелі робітників.

Прокурори скерували до суду обвинувальний акт щодо двох посадових осіб підприємства за фактом незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення, вчиненого за попередньою змовою групою осіб, та порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою (ч. 3 ст. 240, ч. 1 ст. 272 Кримінального кодексу України). Максимальне покарання за санкціями статей — 6 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на 3 роки.