У Донецькій ОДА обговорили заходи з пожежної безпеки під час жнив

8 липня заступник голови Донецької облдержадміністрації Юрій Ключка провів робочу нараду з питань дотримання правил пожежної безпеки в агропромисловому комплексі та заборони спалювання стерні та сухої рослинності на території області під час воєнного стану.

Про це повідомляє Донецька обласна державна адміністрація.

У нараді взяли участь начальники військових адміністрацій, представники департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин, департаменту з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи облдержадміністрації, Головного управління ДСНС в Донецькій області, Головного управління Національної поліції в Донецькій області.

Особливу увагу приділили питанню щодо заборони спалювання стерні та сухої рослинності, а також дотримання основних вимог Кодексу цивільного захисту України.

Учасники наради наголосили, що спалювання стерні та сухої рослинності у військовий час прирівнюється до диверсії та може призвести до неочікуваних наслідків та надзвичайних ситуацій техногенного характеру.

За результатами наради начальникам військових адміністрацій було доручено:

–  попередити сільгосптоваровиробників про неприпустимість спалювання стерні та сухої рослинності, а також посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення вимог законодавства в сфері пожежної безпеки;

–  рекомендувати керівникам аграрних підприємств провести позапланові інструктажі з питань дотримання правил пожежної безпеки в агропромисловому комплексі.

Головному управлінню ДСНС в Донецькій області, Головному управлінню Національної поліції в Донецькій області рекомендовано вживати заходів щодо належної фіксації фактів несанкціонованого підпалювання стерні та сухої рослинності з метою подальшого притягнення винних осіб до адміністративної або кримінальної відповідальності.