Третя платіжка за газ: коли у Краматорську жителі багатоповерхівок отримають додаткову квитанцію

У 2024 році жителі багатоквартирних будинків почнуть отримувати третю платіжку за газ. Донедавна абоненти сплачували два рахунки: за газ та його транспортування, відтепер платитимуть ще за технічне обслуговування внутрішньобудинкової системи газопостачання. Журналісти “Pro100Media” звернулись за роз’ясненнями до АТ “Донецькоблгаз”, щоб дізнатись, коли краматорці отримають додаткову квитанцію.

До 2020 року споживачам нараховували плату за технічне обслуговування внтрішньобудинкових газових мереж. Отже, це не нова послуга.

“У той час діяла єдина платіжка. Тариф включав не лише доставку газу та його вартість, а й обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж. Однак при адаптації українського законодавства до вимог ЄС питання обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж, на жаль, не було належно врегульовано. Як результат, як мінімум 4 роки внутрішньобудинковими мережами більшості будинків ніхто не займався. У 2023 році Міністерство енергетики України та НКРЕКП відповідним чином це питання врегулювали”, – уточнила прессекретарка АТ “Донецькоблгаз” Ангеліна Фесенко.

Як пояснили в компанії, споживачам не доведеться платити щомісяця за цю послугу, а тільки тоді, коли проводитиметься технічне обслуговування. Це залежатиме від “віку” газопроводу. Відповідно плата за роботи, буде нараховуватись раз на 3 або 5 років.

“Якщо газові мережі вашого будинку використовуються менше 25 років, їх потрібно обслуговувати один раз на 5 років. Якщо вони працюють більше 25 років – раз на 3 роки”, – зауважила Ангеліна Фесенко.

Скільки платитимуть мешканці багатоквартирних будинків за цю послугу, поки невідомо. Нині спеціалісти займаються розрахунками. Попередньо, для краматорців вартість технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання становитиме від 20 до 90 гривень.

“Це система планово-попереджувальних робіт. До яких входить технічне обслуговування та планове випробування газопроводів на щільність. Для споживача це, перш за все, безпека газопостачання. Адже стан внутрішньобудинкової системи газопостачання буде контролюватись професіоналами. Мережі перевірятимуть на можливі витоки газу, а несправності усуватимуть”, – розповіла прессекретарка компанії.

Наразі графіки проведення технічних робіт формуються. Дізнатися більше інформації можна на офіційному сайті.