Обстріл краматорського вокзалу з тактичного комплексу “Точка-У” російські військові могли вести з території Харківської області — з окупованого в той період Ізюмського району. Таку версію розглядають в рамках розслідування ракетної атаки РФ 8 квітня 2022 року. Аби перевірити факт запуску ракети саме з цього напрямку, призначені експертизи.
Про це Суспільному Донбас повідомили в Офісі Генпрокурора у відповідь на запит.
“Встановлено, що у період здійснення вказаного ракетного удару на тимчасово окупованій військовослужбовцями ЗС РФ території Ізюмського району Харківської області знаходились та пересувались тактичні ракетні комплекси “Точка У”. Враховуючи відстань до Краматорська та напрямок прильоту ракети по залізничному вокзалу, запуск ракети ймовірно здійснений з Ізюмського району Харківської області, який на той час перебував під контролем ЗС РФ”, — йдеться в відповіді.
Ракета вдарила по Краматорському вокзалу о 10:28 8 квітня. В момент обстрілу на вокзалі перебувати люди, які збирались виїхати з Донеччини евакуаційними потягами.
У відповіді на запит ОГПУ повідомила кількість жертв, які встановлені слідством: 53 людини загинули і 135 отримали різні за тяжкістю травми. Ці дані відрізняються від тих, що озвучували раніше: у річницю обстрілу вокзалу у Краматорську очільник МВА повідомляв, що 61 людина загинула, ще 121 була поранена.
В ОГПУ також назвала точні характеристики зброї: “Удар здійснено за допомогою керованої одноступінчастої твердопаливної ракети 9М79-1 із зарядом касет 9Н123К з тактичного ракетного комплексу «Точка-У» з зарядом, який містить 50 касет 9н24”.
Справу за статтею “порушення законів та звичаїв війни” (ст. 438 ККУ) розслідує головне управління СБУ.
Крім експертиз щодо напрямку удару, у справі проводяться й експертизи та інші слідчі дії, щоб встановити військовослужбовців ЗС РФ, які здійснили цей ракетний удар, поки про підозру нікому не повідомляли.
Читайте також:
- П’ятеро дітей залишилися без батька: волонтер Роман Семенцов загинув внаслідок ракетного обстрілу по залізничному вокзалі у Краматорську.
- У Краматорську відзначили медиків, що рятували людей під час обстрілу вокзалу.
- Було дуже багато горя навколо: Річниця трагедії на залізничному вокзалі в Краматорську
- “Моліться щоб вижила” – сказав лікар матері пораненої дівчини: 8 квітня рік з дня обстрілу жд вокзалу в Краматорську.
- “Ті декілька хвилин то був апокаліпсис”: історія сім’ї, яка вижила під час обстрілу вокзалу у Краматорську.
Залиште коментар
Розгорнути ▼