Із прифронтових громад Донецької області знизились темпи евакуації у порівнянні із кінцем серпня — початком вересня цього року. Люди залишають менше заявок через надію, що фронт омине їх населені пункти.
Чому кількість заявок зменшилась та як з Донеччини евакуюють маломобільних осіб, в етері “Суспільне Студія” розповів координатор евакуації “Схід SOS” Ярослав Корнієнко.
Менше заявок на евакуацію: в чому причина
“Евакуація зараз, як не дивно, знизила свою інтенсивність. В основному, це населені пункти Покровського району, все ще: це сам Покровськ, Мирноград, Добропілля, Родинське. Мало, але є заявки в тих населених пунктах, куди наразі вкрай складно дістатись через постійні обстріли і через те, що руські дрони контролюють дороги на під’їздах до цих ниселених пунктах. Чому дивно, що знизилась хвиля, тому що бойові дії інтенсифікуються, вони вкрай важкі по всій Донецькій області, але темп просування росіян він повільний. Оця хвиля велика хвиля евакуації відбулась десь місяць тому, в серпні, на початку вересня”, — розповідає Ярослав Корнієнко.
“Зараз не так багато людей їдуть. Це така планова, спокійна евакуація наразі. Але вона планова і спокійна тільки завдяки тому, що наші захисники щодня відчайдушно стримують руських, які наступають дуже жорстоко, дуже інтенсивно”.
Куди вивозять людей з Донеччини
“Люди здебільшого евакуюються в транзитний центр, який знаходиться на шляху до міста Дніпро із Донецької області. І там у людей є можливості — або скористатись державними евакуаційними потягами, або державним розселенням, якщо їм зовсім нікуди їхати”.
“Якщо це представники маломобільних груп, вони звертаються здебільшого до нашого фонду і вони розміщуються в спеціально облаштованому центрі, прихистку для маломобільних людей “Океан Добра” в Дніпрі, і там вже з ними вирішують їхню долю. Якщо людина одинока, їй потрібен постійний догляд, вона має бути розміщена в закладах стаціонарного догляду. Якщо це люди самостійні, і їм не підходить державне розселення, то вони в транзитному центрі звертаються до соціального захисту і кажуть, де вони хотіли би жити. Тоді підшукуємо варіанти, які там є організації, що можуть допомогти. Щоб людина опинилась там, де в неї є потреба бути”.
Чому люди відмовляються виїжджати
“Пані поважного віку казала: “Ну воно завжди гупало, зараз трошки більше. Можливо через два тижні гупатиме менше, я почекаю. Це мій рідний дім, якщо я поїду, то я вже не повернуся”. Насправді, завжди прошу так не думати. Краще перечекати десь на безпечній відстані, а потім повернутись. Якщо ваш населений пункт дійсно омине, то краще повернутися туди і спокійно там жити, аніж дочекатися, поки неможливо буде вивезти людей. Зараз багато випадків, коли без броньованих машин і засобів РЕБ неможливо дістатись населених пунктів. Це перетворюється на лотарею для евакуаційників і деякі запити вже неможливо виконати”.
Евакуація з Донецької області потягом: як записатись
З 5 вересня евакуаційні потяги, якими вивозять жителів Донецької області, вирушають із Павлограда Дніпропетровської області.
Як записатись на евакуацію поїздом або звернутись за допомогою у виїзді
- номери кол-центру Донеччини для заявок на евакуацію: 0800500121; 0730500121 — цілодобово,
- телефон “гарячої лінії”: 0800408911,
- волонтери БФ “Схід SOS”: 0 800 332 614
- евакуація з дітьми, тяжкохворими та маломобільними особами із розселенням, з домашніми улюбленцями: 0800332614 з понеділка по суботу з 08.00 до 18.00 години,
- волонтери ГО “Проліска” для супроводу тяжкохворих з медичним персоналом: 0932022232 та 0964041034.
- БФ “Янголи Спасіння” організує евакуацію у супроводі медичного працівника та, за потреби, з подальшим розселенням. Звернутися можна за телефоном 0 800 334 620, або написати на пошту hotline@charity-aos.com.
Залиште коментар
Розгорнути ▼