Так званий суд “ДНР” засудив трьох військових полку “Азов” до 22 років колонії суворого режиму

“Верховний суд ДНР” виніс вирок трьом українським військовим полку “Азов”: молодшому сержанту Владиславу Курці, а також старшим солдатам Павлу Степанову та Сергію Шевелю у вигляді 22 років позбавлення волі кожному у виправній колонії суворого режиму. Їх звинуватили у “жорстокому поводженні з цивільним населенням, замаху на вбивство та умисному ушкодженні чужого майна”.

Про це повідомив Слідчий комітет РФ.

У повідомленні російського відомства йдеться, що 24 лютого 2022 року військовослужбовці військової частини 3057 Східного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України з бази свого підрозділу вирушили до Маріуполя.

“Перебуваючи на позиції на старому цвинтарі, Курка вирішив стріляти житловим масивом на околиці Маріуполя з метою налякати мирне населення, яке було налаштоване проти військовослужбовців батальйону «Азов». Для вибору мети Курка користувався додатком «Армія SOS», де ставив на карті точку, наприклад, будинок, і вона видавала координати об’єкта”, — стверджують у повідомленні Слідчого комітету.

За даними відомства, нібито молодший сержант дав команду старшим солдатам виставити міномет за його відмітками, й обравши три житлові будинки, з 5 по 10 березня 2022 року зробили не менше ста пострілів осколково-фугасними мінами — житлові будинки зруйновані, мирні жителі не постраждали.

Вирок суду, за повідомленням російського відомства, 22 роки позбавлення волі кожному із відбуванням у виправній колонії суворого режиму. Злочини, у яких визнали винним українських військових:

  • “у жорстокому поводженні з цивільним населенням”,
  • “застосуванні у збройному конфлікті заборонених коштів та методів”,
  • “замаху на вбивство, скоєному загальнонебезпечним способом за мотивами політичної та ідеологічної ненависті та ворожнечі”,
  • “умисному ушкодженні чужого майна загальнонебезпечним способом”.