Суд розірвав договір оренди: у Краматорському районі землі на 19 млн грн повертаються у комунальну власність

Господарський суд Донецької області задовольнив позовні вимоги Краматорської окружної прокуратури щодо розірвання договору оренди між Новодонецькою селищною радою та одним із товариств з обмеженою відповідальністю. Відтепер у комунальну власність підлягають поверненню земельні ділянки вартістю 19 млн грн.

Про це повідомляє Донецька обласна прокуратура.

Прокурори виявили численні порушення вимог земельного законодавства під час користування підприємством ділянками комунальної форми власності, що розташовані на території громади.

Підставою для розірвання договору стало те, що підприємці без згоди орендодавця надавали дві ділянки загальною площею 2,7 га в користування третім особам.

Землі були відведені для експлуатації та обслуговування комплексу виробничих споруд. Також вони мали використовуватися під автомобільний транспорт, який служив би для обслуговування дороги, прилеглої до ділянок. Натомість група підприємців вирішила усупереч угоді видобувати там кам’яне вугілля.

З огляду на це прокурор ініціював питання про розірвання договору оренди землі й зобов’язання підприємців повернути земельні ділянки законному власнику в судовому порядку.