Суд над митрополитом Арсенієм

Суд над митрополитом Арсенієм Святогірської лаври: яке рішення прийняли щодо клопотання адвоката

У Дніпрі 7 червня відбулось судове засідання, під час якого розглядали клопотання адвоката підозрюваного митрополита Арсенія (Яковенка) щодо зміни запобіжного заходу. Настоятеля Святогірської лаври, що на Донеччині, підозрюють у поширенні даних про розташування Сил оборони України.

Про це Суспільне Донбас повідомила речниця прокуратури Донеччини Анастасія Мєдвєдєва.

“На засіданні суд відмовив стороні захисту, погодившись з доводами прокурора, залишивши підозрюваного під вартою”, — розповіла речниця.

Митрополит перебуватиме під вартою до 22 червня.

“Сторона захисту просила суддів відпустити митрополита Арсенія на поруки або визначити розмір застави. Стати поручителями владики висловили готовність, написавши відповідні звернення, 10 народних депутатів України від різних фракцій”, — написали на сайті Святогірської лаври.

“У своїй промові митрополит Арсеній не визнав себе винним у розголошенні локацій сил ЗСУ. Владика також пояснив мету промови, відеозапис якої тепер ставиться в провину. “Я просив людей, які стоять у соборі, помолитися, щоб вирішилася ситуація на блокпостах, і прочан, яких не пропускали, зрештою змогли потрапити на свято”, — сказав намісник Лаври”, — йдеться у повідомленні Святогірської лаври.

Що відомо про справу митрополита Арсенія — настоятеля Святогірської лаври

Настоятелю Святогірської лаври УПЦ (МП) митрополиту Арсенію оголосили підозру у тому, що він у вересні 2023 року розголосив інформацію про розташування блокпостів Сил оборони у Краматорському районі на Донеччині. Це відбулося під час його літургії. Про це 24 квітня Суспільне Донбас розповіла речниця СБУ у Донецькій та Луганській областях Галина Прищепа.

Зокрема, за даними слідчих, під час своєї проповіді він розповів вірянам про місця розташування блокпостів, а також підрозділів ЗСУ, СБУ, НПУ й Сил оборони України на території Святогірської МГ.

Наприкінці квітня Арсенію повідомили про підозру та взяли під варту. Йому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без альтернативи внесення застави за ч. 2 ст. 114-2 КК України.

Кореспондент Суспільного телефонував отцю Лазару, який відповідав раніше за комунікації зі ЗМІ у Святогірській лаврі, аби дізнатися позицію митрополита, той пообіцяв переказати запит, більше на зв’язок не виходив.

У квітні 2023 року “Українська правда” опублікувала розслідування щодо 20 священнослужителів цієї церкви мають російське громадянство, серед яких йшлося і про митрополита Арсенія. В УПЦ МП спростували цю інформацію.