Стела чи мапа рідного міста. Переселенці з Мирнограда створюють речі, брендовані Донеччиною

Переселенці з Мирнограда Донецької області на Вінниччині створили бізнес з виготовлення чохлів для телефонів з принтом краєвидів рідного міста. Нині найбільший попит мають мапи Краматорська, Добропілля, Покровська — загалом близько 40 міст та селищ Донеччини. Пише Суспільне

Дмитро Полієнко зі своєю дівчиною Валерією Кириловою — переселенці з Мирнограда Донецької області. Пара залишила рідне місто навесні 2022 року. Тоді вони переїхали до Вінниці. І вже там створили сімейний бізнес, присвячений втраченому — рідній Донеччині та її містам. Принти наносять на одяг та сувеніри.

“Хтось не був вдома пів року, хтось три. У когось ця цифра перевищує 10. Ми хочемо, щоб люди пам’ятали дім, носили біля серця те, що дає тепло в душі”, — каже засновник.

За словами Дмитра, ідея перетворити пам’ять і спогади у бізнес виникла спонтанно. Коли чоловік розробив на чохол свого телефона дизайн із зображенням Мирнограда та показав його в соціальних мережах, отримав позитивні відгуки.

“Ідея прийшла вже далеко від дому, коли почали сумувати. У наших людей такі самі настрої були. Хотів замовити собі чохол, щось таке цікаве. Я сам фотограф, у мене було дуже багато фотографій міста, історичних світлин. Зробив таких пару дизайнів, замовив чохли — виставив. Люди почали питати. І так ми створили невеличкий магазин”, — ділиться переселенець.

Дмитро каже, на початку — вони друкували лише Покровську та Мирноградську громади, трохи торкалися Добропілля. Наразі — це вся Донеччина, а також вже отримують замовлення з Харківщини та Херсонщини. Розширили також асортимент, окрім чохлів, — футболки, шопери, кепки, худі, лонгсливи, годинники.

Розробили авторські моделі — близько 40 мап міст та селищ Донецької області, а також макети їхніх стел.

“У нас така принципова позиція, що художники, з якими ми співпрацюємо, повинні бути десь зі сходу, тобто, щоб вони відчували те, що відбувається. Відео з дизайном карт міст Донеччини викликало фурор — у ТікТоці за короткий термін набрало до 200 тисяч переглядів. Почали писати нам Рівненська область, Одеська, хоча наша позиція — це схід, плюс там трошки південь чіпляємо”, — розповів Дмитро.

У рідний Мирноград чоловік вряди-годи приїжджав, коли там було ще відносно безпечно, переважно за речами. Нині зв’язок із містом — мінімальний, зі знайомих туди їздять хіба що волонтери. З кожним днем армія РФ його перетворює на руїни. Їхні домівки також пошкоджені.

“Я і Валерія — обоє з Мирнограда, жили 900 метрів один від одного, вчилися в одній школі, яку вже розбили росіяни. Поряд з будинками також були вибухи, що там — не знаємо. Коли ми тільки виїхали — багато волонтерили. Підтримую зв’язок з Кариною, вона тварин підгодовує і людям допомагає. У Мирнограді вона сфотографувала нашу копію стели в центрі міста, біля фонтану — на фоні оригіналу”, — розказав Дмитро Полієнко.

Ще до повномасштабного вторгнення, розповідає фотограф, любив знімати Мирноград — степ, терикони, старі хати, історичні пам’ятки. У стікер-пак, який вони з командою розробили, також багато знакових ілюстрацій Донеччини — сіль з Бахмута, шахтарська каска, стадіони, шахти.

“Хочемо показувати Донбас у культурному українському полі. Говорити про те, що Донбас цікавий, Донбас може бути брендом — не тільки словом і домівкою, він може бути чимось більшим”, — зауважив підприємець.

За словами Дмитра, брендовані Донеччиною речі їхнього виробництва вже є за кордоном — у США, Канаді, європейських країнах: Польщі, Франції, Німеччині, Іспанії.