Справа митрополита Арсенія

Справа митрополита Арсенія в суді. Підготовче засідання було закритим: подробиці

19 червня, у Слов’янському міськрайонному суді Донецької області відбулось підготовче засідання у справі священника УПЦ Московського патріархату, митрополита Арсенія. Настоятелю Святогірської лаври інкримінують розголошення даних про блокпости Сил оборони на Донеччині.

Перше підготовче засідання відбувалось в закритому режимі, повідомив журналіст Суспільного, якому відмовили у можливості бути присутнім під час засідання.

Як розказав Суспільне Донбас адвокат митрополита Сергій Туманов, наступне засідання призначили на 20 червня. Сьогодні захист обвинуваченого подав клопотання про відвід судді.

Згідно із розкладом на сайті Слов’янського міськрайонного суду, слухає справу суддя Хаустова.

Суспільне звернулось до суду із запитом, щодо причин — чому засідання було закритим.

Що відомо про підозру митрополиту Арсенію — настоятелю Святогірської лаври

У квітні 2024 року настоятелю Святогірської лаври УПЦ Московського патріархату митрополиту Арсенію оголосили підозру у тому, що він під час літургії у вересні 2023 року розголосив інформацію про розташування блокпостів Сил оборони у Краматорському районі на Донеччині.

Зокрема, за даними слідчих, під час своєї проповіді він розповів вірянам про місця розташування блокпостів, а також підрозділів ЗСУ, СБУ, НПУ й Сил оборони України на території Святогірської громади.

Священника взяли під варту та обрали запобіжний захід: тримання під вартою без альтернативи внесення застави.

Підозру оголосили за поширення інформації про переміщення рух та розміщення підрозділів Збройних сил України за можливості їх ідентифікації на місцевості — за ч. 2 ст. 114-2 Кримінального кодексу України. Йому загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.

На засіданні 13 травня, де митрополит вперше оскаржував запобіжний захід, Арсеній заявив, що не визнає звинувачення.

7 червня відбулось судове засідання, під час якого розглядали клопотання адвоката підозрюваного митрополита Арсенія щодо зміни запобіжного заходу. Сторона захисту просила суддів відпустити митрополита Арсенія на поруки або визначити розмір застави. Суд відмовив у клопотанні, термін перебування під вартою лишився без змін — до 22 червня.

17 червня сторони закінчили ознайомлення з матеріалами і провадження передали до суду.