СБУ нейтралізувала агентурну мережу ФСБ РФ: розкрито шпигунство у Краматорську та Покровську (фото)

Викрито міжрегіональну агентурну мережу ФСБ РФ, яка корегувала вогонь окупантів по техніці та підрозділах ЗСУ. П’ятьом жителям Донеччини, Запоріжжя та Одещини повідомлено про підозру в державній зраді.

Про це повідомляє Донецька обласна прокуратура.

За даними слідства, у жовтні 2023 року двоє чоловіків та троє жінок через проросійські переконання погодилися на співпрацю з представником фсб рф. Наближуючи своїми діями армію держави-агресора до реалізації її окупаційних задумів, жителі міст Краматорська і Покровська розкривали місця розташування особового складу Збройних Сил України. Те ж робив і колишній керівник державного підприємства з м. Добропілля, який у вигляді текстових повідомлень й скриншотів з «Google-maps» передавав дані про переміщення й напрямки руху нашої військової техніки.

Краматорка збирала інформацію самотужки, виїжджаючи на «розвідку» за наказом куратора. Її «колега» з м. Запоріжжя відмічала уражені об’єкти, фіксуючи результати «вдалої» роботи окупантів по населеному пункту та кількість жертв внаслідок ударів.

Житель м. Рені Одеської області розповідав про надходження пікапів, які призначалися для потреб ЗСУ. Також чоловік встиг щонайменше тричі передати дані, щодо пересування техніки та особового складу нашої армії.

Наразі п’ятірці обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. За вчинені дії громадянам загрожує 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення з конфіскацією майна.