В Україні немає точних термінів, коли потрібно літню гуму в автівці замінити зимовою. Правила дорожнього руху теж не визначають конкретних дат. Журналісти “PRO100MEDIA” дізнавалися: чи можна отримати штраф за літню гуму взимку та чи встигли краматорські водії “перевзути” свої автівки.
В правилах є рекомендація – використовувати шини, що відповідають стану проїзної частини. Зазвичай автомобілісти орієнтуються на погоду. Виробники гуми рекомендують «перевзути» авто якщо середньодобова температура повітря триматиметься нижче, ніж плюс 7 градусів. Кермувальники мають слідкувати за технічним станом транспорту і не виїжджати на машині якщо є пошкодження та порізи на гумі. Також є порушенням, коли на одній осі встановлені колеса з різним типорозміром та конструкцією.
“Згідно правил дорожнього руху (п.31.4): забороняється експлуатація транспортних засобів при наявності таких технічних несправностей і невідповідності таким вимогам:
31.4.5 Колеса і шини:
a)шини легкових автомобілів та вантажних автомобілів з дозволеною максимальною масою до 3,5 т мають залишкову висоту малюнка протектора менше ніж 1,6 мм, вантажних автомобілів з дозволеною максимальною масою понад 3,5 т — 1,0 мм, автобусів — 2,0 мм, мотоциклів і мопедів — 0,8 мм.Для причепів установлюються норми залишкової висоти малюнка протектора шин, аналогічні нормам для шин автомобілів-тягачів”, – зауважила пресофіцер батальйону патрульної поліції в містах Краматорськ та Слов`янськ Ксенія Яцен.
За порушення цих правил штраф – 340 грн.
Законотворці пропонують врегулювати питаня по заміні шин і зобовʼязати всіх автомобілістів переходити на зимову гуму в холодну пору року. Робити це у чітко визначений період з 1 листопада по 31 березня.
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт номер 8369 (Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо безпечності транспортних засобів). Документ ще на розгляді комітету.
“Існують шляхи зниження дорожньо-транспортного травматизму, які вже зарекомендували свою ефективність в інших країнах світу. Реалізація яких дала змогу зменшити показники смертності на автомобільних дорогах. Так, в Австрії, Чехії, Німеччині та інших країнах Європи діють закони, які роблять наявність зимової гуми обов’язковою та встановлюють терміни зміни шин. Відсутність необхідних шин на автомобілі в обумовлену пору року в даних країнах є грубим порушенням правил дорожнього руху і карається штрафам“, – йдеться у законопроєкті.
У холодну пору року поверхня літніх покришок твердішає, втрачає зчіпні властивості. Зимові покришки мають більш м’яку гуму, що дозволяє їм краще триматися на обледенілій дорозі. Патрульні поліцейські наголошують, що нерідко через”лису” гуму стаються ДТП.
“Насправді, серед 5-ти автівок на слизькій дорозі, один водій на авто з лисою/літньою гумою може спричинити як мінімум ДТП з механічними пошкодженнями, як максимум — забрати життя та здоров’я в усіх учасників дорожнього руху, що рухаються тією ж дорогою”, – розповіла пресофіцер батальйону патрульної поліції в містах Краматорськ та Слов`янськ Ксенія Яцен.
Заміна шин може суттєво знизити кількість аварій на дорогах. У Краматорську працює декілька шиномонтажних станцій, де можна замінити літню гуму на зимову. Віктор Григорович робітник однієї з шиномонтажок у місті розповів, що з погіршенням погодних умов машин стало більше, щоб не стояти у черзі, краще попередньо записатися. Ціна на таку послугу коливається від 600 до 1200 гривень. Все залежить від габаритів автомобіля.
Журналісти “PRO100MEDIA” запитали у краматорських водіїв: чи “перевзули” свої автівки “по сезону”?
Залиште коментар
Розгорнути ▼