Скільки податків та військового збору сплатили жителі Донеччини за перші місяці цього року

З початку цього року жителі Донеччини сплатили до державного бюджету 202,2 млн. грн військового збору, а до зведеного бюджету – 4 млрд. 266 млн. грн податку на доходи фізичних осіб. Про це йдеться у повідомленні Головного управління ДПС у Донецькій області.

Кошти, зібрані від військового збору, спрямуюють на фінансування армії, забезпечення зброєю та боєприпасами, утримання сімей загиблих і поранених бійців.

Основна сума сплаченого податку на доходи фізичних осіб, а саме 88%, перераховується до державного бюджету для підтримки оборони та виробництва військової техніки й боєприпасів.

“Податок на доходи фізичних осіб залишається одним з основних бюджетоутворюючих елементів, на нього припадає 75% від усіх перерахувань суб’єктів господарювання області”, – розповіли у ДПС.

Підприємства Донеччини сплатили майже 97 млн. грн податку на прибуток до зведеного бюджету. Ці кошти направлять на соціальні виплати та підтримку ЗСУ.

“Протягом січня – квітня 2024 року юридичні особи Донецького регіону перерахували до зведеного бюджету 96,5 млн. грн податку на прибуток, що на 34,2 млн. грн більше, ніж за аналогічний період минулого року“, – зазначено у повідомленні обласної податкової служби.

Майже 423 млн. грн ПДВ спрямували платники Донеччини до держбюджету і це на 32%, або на 102,8 млн. грн, більше минулорічних показників.

У 2023 році платники Донеччини сплатили податків до зведеного бюджету більше 18 млрд.грн. До державного бюджету надійшло 7,3 млрд. грн, а до місцевих бюджетів – 11 млрд. грн.