Скільки отримують начальники військових адміністрацій Донеччини та що цікавого у їхніх деклараціях. 1 Частина

Більшість начальників міських військових адміністрацій Донеччини відзвітували про свої статки за 2023 рік. Журналісти Pro100media порівняли їхні заробітні плати, а також дізнались, як змінився їхній майновий стан у період повномаштабного вторгнення.

Олександр Гончаренко – без авто та власного житла (начальник Краматорської міської військової адміністрації)

Олександр Васильович Гончаренко

Олександр Гончаренко має дружину Крістіну, яка згідно декларації, володіє декількома обʼєктами нерухомості. Найдорожча з них квартира у Києві, придбана у 2020 році за 5,7 мільйона гривень. Олександр Гончаренко користується квартирою у Краматорську, площею 140 квадратних метрів, яка належить Ганні Лозовій. Ця квартира також була придбана у 2020 році, але її вартість не вказується. Крім того, з 2015 та 2021 року Олександр Гончаренко орендує декілька земельних ділянок у Ясногірці. Крістіна Гончаренко з 2010 року має у власності дві земельних ділянки та будинок у селі Діброва (Лиманська громада), вартість яких не зазначається; нежитлове приміщення, земельну ділянку у Краматорську, та з 2011 року квартиру у 257 квадратних метрів та паркомісце у окупованому Донецьку.

Олександр Гончаренко не має власних транспортних засобів, а у переліку доходів вказана тільки його заробітна плата на посаді начальника Краматорської військової адміністрації – 1 мільйон 338 тисяч гривень (у 2022 році загальна сума заробітної плати у виконкомі Краматорської міської ради та військовій адміністрації склала майже 1,3 мільйона гривень).

Вадим Лях – з новим авто для дружини та найменшою заробітною платою (начальник Словʼянської міської військової адміністрації)

Вадим Михайлович Лях

Вадим Лях має дружину Катерину та доньку Анастасію. Зазначається, що свідоцтво про народження доньки було видано у Іспанії. Родина користується будинком та земельною ділянкою у Словʼянську, які належать батьку Вадима Ляха, Михайлу. У власності Вадима Ляха зазначено земельну ділянку площею 540 квадратних метрів, придбану у 2019 році за 13 тисяч гривень. Дружина Катерина володіє квартирою у Києві, придбаною у 2012 році за 635 тисяч гривень.

Наприкінці минулого року Катерина Вишневська-Лях придбала авто VOLVO XC40 2019 року випуску за 680 тисяч гривень. Зазначимо, що у 2022 році вона користувалась авто MAZDA 3, 2014 року випуску.
Вадим Лях з 2021 року має VOLVO V60, придбане за 644 тисячі гривень.

На посаді начальника Словʼянської військової адміністрації Вадим Лях отримав у 2023 році 621 тисячу заробітної плати (у 2022 році ця сума становила 764 тисячі).
До речі, це найменша заробітна плата серед інших начальників військових адміністрацій Донеччини.

Його дружина отримала 23 тисячі допомоги по народженню дитини від Управління соціального захисту населення Мукачівської міської ради, а також 550 тисяч доходу від відчуження рухомого майна.

Сергій Боєвський – від першого заступника райадміністрацій до очільника МВА (начальник Дружківської міської військової адміністрації )

Сергій Боєвський

У часи роботи Андрія Панкова на посаді міського голови Краматорська, Сергій Боєвський був його заступником. Далі він був його першим заступником у Краматорській райдержадміністрації. З березня 2022 року керує Дружківською міською військовою адміністрацією.

Він має дружину Вікторію, є власником, а також орендує декілька земельних ділянок у Краматорську. У переліку власності також вказано аптечний пункт у Словʼянську та три аптечних приміщення у Краматорську (два з них є сумісною власністю з виконкомом Краматорської міської ради), житловий будинок у Краматорську та квартиру у Донецьку (вартість цих обʼєктів не вказана).

Вікторія Боєвська у 2020 році придбала у Краматорську будинок за 148 тисяч гривень та земельну ділянку, площею майже 1000 квадратних метрів, придбану усього за 25 тисяч гривень. Також у її власності дві квартири у нашому місті.

Сергій Боєвський має одне авто – SKODA Karoq, придбаний у 2018 році за 750 тисяч гривень. Вікторія Боєвська має 50% власності у ТОВ «ГРАНД-ФАРМ» (підприємство було зареєстроване у Дружківці ще у 2003 році та спеціалізується на роздрібній торгівлі фармацевтичними товарами в спеціалізованих магазинах). Зараз воно не перебуває у процесі припинення.

У доходах родини за 2023 рік вказана заробітна плата Сергія Боєвського у Дружківській МВА – 1 мільйон 423 тисячі (у 2022 році на цій посаді він отримав майже на 640 тисяч менше, але мав заробітну плату у Краматорській райдержадміністрації), дохід від зайняття підприємницькою діяльністю Вікторії Боєвської – майже 2 мільйона 273 тисячі гривень. Крім того, вона отримувала виплати ВПО – 24 тисячі гривень. Зазначимо, що у 2022 році Вікторія Боєвська мала на 1,3 мільйона менше доходу від підприємництва.

Сергій Добряк – карʼєрний ріст з Очеретиного до Покровська (начальник Покровської міської військової адміністрації)

Сергій Добряк

Сергій Добряк був призначений на посаду начальника Покровської МВА у вересні 2022 року. До цього він обіймав посаду заступника керівника Очеретинської селищної громади. Має дружину Ірину.

Власної нерухомості Сергій Добряк, згідно декларації, не має. Ірина Добряк має квартиру у Авдіївці. Також вказано що подружжя безоплатно користується квартирами у селищі Очеретине та у Краматорську.

Начальник Покровської МВА не має власних транспортних засобів, а у переліку доходів вказана його заробітна плата на посаді начальника – 1,8 мільйона гривень та 19,5 тисяч гривень він процентів у Ощадбанку. Ще 231 тисячу гривень він має на банківському рахунку.