Скільки на Донеччині внутрішніх переселенців знайшли роботу  через службу зайнятості

Цьогоріч послугами Донецької служби зайнятості скористалися 5 600 внутрішньо переміщених осіб, працевлаштуватися допомогли 1 700 переселенцям. Про це повідомила під час брифінгу в. о. директора Донецької обласної служби зайнятості Наталя Адамова.

“Послугами центру зайнятості у 2023 році скористалися 24 572 особи, у 2024 – 16 175, з них цьогоріч 5 600 внутрішньо переміщених осіб, наразі 2 750 переселенців перебуває на обліку”, – уточнила Наталя Адамова.

Як зазначила фахівчиня, сьогодні на ринку праці не вистачає робочих рук, тому безробітним пропонують навчання або програми з самозайнятості.

“Сьогодні, наприклад, економістам важко працевлаштуватися. Тому ми розмовляємо з людиною, питаємо: можливо давайте нову професію отримаємо, зокрема перукар, кухар, продавець. Люди йдуть вчитися і потім допомагаємо працевлаштуватися”, – зазначила в. о. директора Донецької обласної служби зайнятості.

На Донеччині переселенців залучають до суспільно корисних робіт

Донеччина на другому місці по кількості направлених на суспільно корисні роботи до “Армії відновлення”. З початку року більше 10 тисяч людей долучились до проєкту, серед них 2 800 це переселенці.

Як зазначила Наталя Адамова, щоб долучитися до суспільно корисних робіт не обов’язково ставати на облік у центрі зайнятості.

“На ці суспільно-корисні роботи може потрапити не лише людина, яка має статус безробітного, а й людина, яка з різних причин не хоче ставати на облік чи не може, але вона є внутрішньо переміщеною особою, то служба зайнятості буде направляти цю особу і виплачувати заробітну платню, компенсувати роботодавцю повністю заробітну платню”, – зауважила фахівчиня.

Суспільно корисні роботи організовані у 24 територіальних громадах Краматорського, Покровського, Волноваського районів і залучено 80 підприємств-замовників. До проєкту у цьому році долучились 196 ВПО, які не були на обліку безробітних.