Paper people chain, books and judge's gavel. Law, family politics and marriage legalization.

Скількох багатодітних батьків з Донеччини можуть мобілізувати за несплату аліментів

У Донецькій області близько 400 людей, у яких троє і більше дітей, заборгували аліменти. За новим законом про мобілізацію, військовозобов’язані можуть втратити відстрочку від військової служби.

Про це Суспільне Донбас повідомили у Східному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції.

“На примусовому виконанні у відділах державної виконавчої служби Донецької області перебуває близько 390 виконавчих проваджень про стягнення аліментів з батьків, які мають на утриманні трьох чи більше неповнолітніх дітей”, — йдеться у повідомленні.

Як зазначила його очільниця Ірина Свистун, наразі батьки трьох чи більше дітей мають право на відстрочку від військової служби. Проте, оновлена версія Закону щодо мобілізації застосування цієї норми дещо корегує — в разі несплати аліментів понад три місяці хоча б на одну дитину — боржники будуть підлягати мобілізації.

“Не слід розглядати можливу мобілізацію для такої категорії громадян як покарання. Зокрема для неплатників, які накопичили аліментний борг через відсутність стабільної роботи — це може стати допоміжним інструментом у забезпеченні фінансових інтересів власних дітей”, — пояснила Свистун.

У разі погашення заборгованості право на відстрочку відновиться, зауважила керівниця Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.

Скільки загалом боржників по аліментах в області

За даними управління, станом на початок квітня 2024 року загальна кількість виконавчих документів щодо стягнення аліментів у відділах ДВС регіону налічувала близько 29 тисяч.

За цей період на користь дітей стягнули 140 мільйонів гривень.